Copperfiled musel prezradiť jeden zo svojich najznámejších trikov: Takto som vás oklamal

Americký iluzionista David Copperfield.
Zdroj: TASR/AP

Nariadil mu to sudca, keďže mága zažaloval Brit, ktorý sa počas jeho šou zranil.

David Copperfield bol nútený porušiť kódex kúzelníkov a prezradiť jeden z jeho najznámejších trikov. Nariadil mu to sudca, keďže najslávnejšieho a najlepšie plateného mága na svete zažaloval jeden z náhodne vybraných účastníkov, ktorý sa počas jednej jeho šou zranil, píše Daily Record.

Britský turista Gavin Cox (58) žaluje iluzionistu z nedbanlivosti a ujme na zdraví. Tvrdí, že sa zranil po tom, ako sa v roku 2013 zúčastnil na Copperfieldovom triku "Lucky # 13" v Las Vegas. Mág nechá zmiznúť 13 náhodne vybratých členov z publika, ktorí sa neskôr objavia v zadnej časti sály.


Okresný súd v Las Vegas odmietol Copperfieldovu obhajobu. Tvrdil, že odhalenie tajomstva ho finančne poškodí. Ale nepochodil. Sudca mu nariadil, že to musí vysvetliť, aj napriek tomu, že na triku sa v minulosti zúčastnilo asi 55-tisíc ľudí a nikdy sa podobný incident nestal. Ľudia vraj vedeli, ako to funguje.

Takáto je pravda o najznámejšom triku Copperfielda

Hodením balónika do publika vyberie mág 13 náhodných divákov, ktorých usadia na scénu do zavesenej klietky. Za nimi je úplne vytiahnutá záclona, do rúk dostanú baterky, ktorými svietia, aby vytvárali dojem, že sú stále tam.

Výkonný producent spoločnosti Copperfield vysvetlil, že akonáhle padne opona, 13 účastníkov prechádza cez tajné chodby, aby sa dostali do zadnej časti divadla.

"Obžalovaní mali povinnosť poskytnúť účastníkom bezpečné prostredie," uviedol Coxov právnik. Cox povedal, že priechody boli tmavé a plné stavebného prachu a trosiek. On sa tam pošmykol a zranil sa. Utrpel poškodenie mozgu a ramena. Tvrdí, že za to môžu ľudia z tímu iluzionistu. "Stále na nás kričali, poponáhľajte sa, bežte, bežte, bežte," rozprával na súde Cox. V žalobe uviedol, že za lekárske ošetrenia zaplatil viac ako 400-tisíc dolárov.

LAS VEGAS/kacs

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti