Pltníci pod Strečnom otvorili dvadsiatu sezónu. Veria, že bude lepšia ako minuloročná

Plavba Strečnianskou úžinou trvá zhruba hodinu a je to skutočný zážitok.
Zdroj: TV Markíza

Minulý rok im sezónu skomplikovali časté uzávierky cesty pod hradným bralom.

Pod Strečnom sa opäť plavia. Pltníci v piatok (20.4.) otvorili už dvadsiatu sezónu. Pre časté uzávierky cesty pod hradným bralom hovoria pltníci o minuloročnej sezóne ako o jednej z najhorších. Zatiaľ veria, že tento rok to všetko dobehnú.

Plavba Strečnianskou úžinou trvá zhruba hodinu a je to skutočný zážitok. Odvážnejší turisti sa môžu postaviť aj za veslo. Sem-tam to s plťou aj poriadne zamáva, mokré nohy sú jednoducho súčasťou plavby.

Celý čas je čo obdivovať, no jeden úsek považujú aj pltníci za najkrajší. "Je to miesto dvoch hradov. Vidíme prvú polovicu 13. storočia a prvú polovicu 14. storočia. Vidíme starý hrad a vidíme Strečniansky hrad. Teraz nám pribudla nová atrakcia, rozhľadňa na vrchu Špicák," uviedol jeden z pltníkov. 

Pltníci turistov zásobujú informáciami z histórie aj dobrou náladou. Pred dvomi rokmi bola výborná sezóna, pltníci po Váhu previezli okolo 7-tisíc turistov. Minuloročnú sezónu však hodnotia pltníci ako najhoršiu.

"Prakticky dva týždeň bola cesta mimo prevádzky," uviedol pltník Juraj Oberta. Ich činnosť išla tak dole aj o 50 percent.

Záchranu vidia starí pltníci aj v mladých, ktorých je čoraz viac.


STREČNO/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pltníci

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.