Ind (23) uviazol v tele bábätka. Pre miestnych je stelesnením Boha

Manpreet Singh meria iba 60 cm
Manpreet Singh meria iba 60 cm Zdroj: Profimedia.sk

Trpí záhadnou neznámou chorobou, ktorá zastavila jeho rast.

Väčšina mladíkov v jeho veku študuje, pracuje alebo si dokonca zakladá rodinu. Pre Inda Manpreet Singh je toto všetko iba nereálna predstava. Uviazol totiž v tele bábätka.

Trpí záhadnou chorobou, ktorú nedokázali presne špecifikovať ani lekári. Pravdepodobne ide o poruchu rastového hormónu, pretože Manpreet prestal rásť, keď bol ešte dojčaťom. Narodil sa v roku 1995 a teraz má už 23 rokov. Napriek tomu váži iba 5 kilogramov a meria 60 centimetrov, uviedol portál Daily Mail.

Keď prišiel na svet, nič nenasvedčovalo tomu, že s ním nie je niečo v poriadku. Po jednom roku, keď stále nevedel chodiť ani nič povedať, s ním rodičia išli k lekárovi. Odborníci ale nezistili presnú príčinu toho, prečo prestal rásť. Dodnes sa o neho musia starať ako o bábätko.

Zdroj: Profimedia.sk

Vedci si myslia, že trpí Laronovým syndrónom, čo je genetická porucha, pre ktorú je charakteristická necitlivosť organizmu na rastový hormón. Jeho rodina ale nemá dostatočné finančné prostriedky na rozsiahlejšie lekárske vyšetrenia.

Manpreet má troch ďalších súrodencov, ktorí sú úplne zdraví. Žije ale už u svojej tety a strýka, vyše 70 kilometrov od svojich rodičov. V dedine je veľkou atrakciou, pretože miestni si myslia, že je stelesnením Boha. Pravidelne sa mu chodia klaňať.

Mladý Ind nedokáže rozprávať, komunikuje hlavne gestami, mimikou a prejavmi charakteristickými pre malé dieťa - plač a smiech.

https://www.youtube.com/watch?v=vBI_QaJAWK8


INDIA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti