Žena spadla pod vlak a prišla o nohy. Týmto všetkým vytrela zrak

Mandy Horvathová prišla o nohy pri nehode s vlakom
Mandy Horvathová prišla o nohy pri nehode s vlakom Zdroj: Profimedia.sk

Na internete zverejnila video, ako zdolala náročnú turistiku na rukách.

Mladá Američanka Mandy Horvathová (24) prišla o svoje nohy na 21. narodeniny. Oslava dospelosti sa skončila tragicky, keď spadla pod vlak, ktorý jej odtrhol nohy. Naučila sa žiť bez nich a snaží sa všetkým ukázať, že keď sa chce, dá sa všetko na svete.

Najnovšie totiž svojim sledovateľom na internete ukázala, ako vyšla bez pomoci na horu Manitou Incline v Colorade. Tá má vyše 2 600 metrov, vedie tam náročná trasa po schodoch so sklonom 610 metrov. Mandy to ale dokázala a na rukách to zvládla za štyri hodiny.

Ako uviedla na Instagrame, je zrejme prvou ženou bez nôh, ktorá to dokázala. „Keď mi nabudúce niekto povie, že niečo nemôže alebo nedokáže, ukážem mu toto video," uviedla.

V ten večer, keď Mandy prišla o obe nohy, mohla zomrieť. Poslednú vec, ktorú si pamätá, je, že si po pár pohárikoch išla von zapáliť cigaretu. Potom sa ale prebrala v sanitke, kde zistila, že jej vlak odtrhol nohy. Podľa vyšetrovateľov jej do nápoja niekto nasypal „drogu znásilnenia", uviedla televízia BBC.

Mandy sa po nehode rýchlo vzchopila a žila naplno aj ďalej. Jej snom je otvoriť si reštauráciu, kde budú zamestnaní aj ľudia s amputovanou končatinou.

USA/jh

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti