Mladík paralyzovaný od krku nadol neveril, že niekedy bude kráčať na vlastnej svadbe

Novomanželia Chris a Emily.
Zdroj: Instagram/Chrisanorton16

Za pomoci svojej vyvolenej to však dokázal.

Tesne pred západom slnka vo floridskom meste Jupiter, si uplynulý víkend Chris Norton (26) a Emily Summer (25) sľúbili vernosť do konca života a vymenili si takmer identické obrúčky z bieleho zlata.

Myslel si, že to nikdy nezažije

Dvesto hostí, niektorí so slzami v očiach, sledovalo, ako sa dvojica, už ako manželský pár, prejde takmer sedem metrov dlhou uličkou.

Spravili v podstate to, čo robia všetci novomanželia, no pre nich dvoch to bolo oveľa emotívnejšie, keďže Chris si myslel, že to nikdy nezažije.

Posledných sedem rokov strávil totiž na invalidnom vozíku, ku ktorému ho pripútalo zranenie pri futbalovom zápase, ostal paralyzovaný od krku nadol. Cieľ, na ktorom pracovali niekoľko rokov, však dokázali.

Emily sa zohla, objala manžela okolo pliec a pomohla mu postaviť sa na vlastné nohy. Svadobnou uličkou sa im podarilo prejsť. „Nehoda ma priviedla k nej a to je to najväčšie šťastie," povedal Chris pre americký magazín People. 

Chcel som byť manželom a otcom

V októbri 2010, len pár mesiacov po tom, čo nastúpil na vysokú, sa Chris zranil pri hraní futbalu, schytala to jeho miecha. „Akoby niekto vypol moje telo. Snažil som sa zdvihnúť, no nešlo to," spomína na nehodu, ktorá zmenila jeho život.

Lekári mu v nemocnici oznámili, že existuje už iba trojpercentná šanca, že niekedy bude môcť hýbať akokoľvek časťou tela od krku nadol. Nechcel to však prijať, začal chodiť na rehabilitáciu a po roku tvrdého cvičenia sa vrátil do školy.

Strach mu najviac naháňalo to, že nenájde dievča svojich snov. „Chcel som byť manželom a otcom, no zároveň som nechcel byť záťažou," vysvetlil.

Emily spoznal vďaka onlinovej aplikácii na randenie. Podľa vlastných slov hneď vedel, že je tou pravou. A aj ona to vnímala rovnako.

„Jeho príbeh bol neobyčajná. A jeho vôľa nevzdať sa. Vedela som, že nech sa deje čokoľvek, budeme v poriadku. Je neuveriteľné, aký bol motivovaný. Keď si niečo zaumieni, ide si za tým. Pre to som sa doňho zamilovala," povedala Emily.

Život môže byť výnimočný

V máji 2015 sa jej zdôveril, že by sa chcel prejsť na pódium pre diplom počas slávnostnej ceremónie pri príležitosti ukončenia štúdia. Pomohla mu vyhľadať zariadenie pre zranených atlétov, kam chodil cvičiť, aby sa stal fyzicky silnejším.

Večer pred veľkým dňom ju požiadal o ruku a už ako snúbenci predstúpili pred trojtisícový dav ľudí, ktorý ich podporil burácajúcim potleskom. Obaja sa po tom rozhodli stanoviť si ďalší cieľ.

Prejsť spoločne uličkou na svojej svadbe. A napokon sa im to aj podarilo.

„Bolo mnoho ťažkých momentov. Ale všetko je možné, ak sa nevzdáte. Chceme byť príkladom toho, že život môže byť výnimočný," dodal. 

MIAMI/pg

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti