Bratislava na Google Earth už aj v 3D mapách. Môžete sa pozrieť na svoj dom

Bratislava v Google Earth.
Zdroj: Google Earth

Aplikácia po dvoch rokoch predstavila prvú väčšiu aktualizáciu.

Aplikácia Google Earth po dvoch rokoch predstavila svoju prvú väčšiu aktualizáciu s viacerými novými prvkami, ktoré by mali z virtuálneho cestovania po svete spraviť intenzívnejší zážitok.

Jednou z najvýraznejších noviniek sú 3D mapy pre vybrané lokácie, vďaka ktorým si užívatelia dokážu svetové monumenty či prírodné krásy pozrieť v detailnejšom obraze, ako cez doterajšie satelitné snímky.

Pozrieť si môžete napríklad Národný park Grand Canyon v americkej Arizone, Eiffelovu vežu v Paríži, no zavítať môžete aj do slovenskej Bratislavy. Ak teda bývate v našom hlavnom meste, môžete sa pozrieť aj na svoj dom či panelák. Ovládať to môžete klávesnicou, na pohyb hore, dole, doprava a doľava slúžia klasicky šípky. Ak chcete obraz otočiť doprava, stlačíte Shift a pravú šípku. Ak chcete ísť doľava, stlačíte Shift a ľavú šípku. Celý manuál na ovládanie si môžete pozrieť TU.

K dispozícii je aj takzvaná sekcia „Voyager", ktorá vás vezme na interaktívne prehliadky zaujímavých miest, ktorých súčasťou sú 360 stupňové videá.

V súčasnosti si môžete vybrať z viac ako 50 cestovateľských príbehov, každý týždeň budú pribúdať ďalšie. Navyše, ak aplikáciu využívate v Androide a niektoré z prezeraných miest vás zaujme, môžete si do svojich kontaktov poslať aj digitálnu pohľadnicu.

Ďalšou novinkou sú takzvané vedomostné kartičky obsahujúce historické fakty a zaujímavosti o mieste, ktoré si aktuálne prezeráte. Na Google Earth sa ich teraz nachádza približne 20-tisíc, infromoval portál The Next Web.

BRATISLAVA/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Novinky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.