Viete, čo sú smombies? Varuje pred nimi táto značka

Úrady však značku oficiálne neschválili.
Zdroj: YouTube/Welt

Vyzerá ako klasická varovná značka s trojuholníkovým tvarom a červeným lemom.

Vyzerá ako klasická varovná značka s trojuholníkovým tvarom a červeným lemom, no zobrazené sú na nej dve hrbiace sa postavy. V nemeckom univerzitnom mestečku Reutlingen sa rozhodli vodičov varovať pred takzvanými „Smombies."

Ide o SMartfón zOMBIES, teda ľudí, ktorí okolím kráčajú so skloneným hlavami upretými do svojich mobilných telefónov nevnímajúc, čo sa okolo nich deje. Značku varujúcu pred novodobými zombiekmi umiestnili v blízkosti školy, napísal portál tn.cz.

Zdroj: Profimedia.sk

V bavorskom Augsburgu dokonca do podlahy na priechodoch pre chodcov pred dvoma rokmi nainštalovali varovné svetielka ako reakciu na tragickú nehodu, pri ktorej zomrelo 15-ročné dievča. Namiesto okolia si všímalo mobil a vošlo električke priamo do cesty. Vlani niečo podobné zaviedli aj v dvoch holandských mestách a v austrálskom Sydney.

V Južnej Kórei dokonca podľa tn.cz vyvíjajú aplikáciu, ktorá by smombiekov upozornila na prichádzajúce auto tak, že by im na displeji telefónu vyskočilo grafické upozornenie a zaznela by aj zvuková výstraha.

REUTLINGEN/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Značka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.