VIDEO: Vystúpiť z auta v safari parku sa nevypláca. Rodinu naháňala svorka gepardov

Gepardi zahnali rodinu do auta.
Zdroj: Reprofo: YouTube

Muž, od ktorého sa v takejto situácii očakáva, že bude chrániť ostatných, sa schoval v aute a vonku nechal ženu s dieťaťom.

Francúzska rodina dostala počas návštevy holandského safari parku Beekse Bergen naozaj hlúpy a nebezpečný nápad. Napriek prísnemu zákazu vystupovať z auta, sa piati príbuzní- tri ženy, dieťa a muž - vybrali na prechádzku a začali si robiť fotky. Píše o tom britský portál Daily Mail.

Čo náhoda nechcela, z auta vystúpili iba niekoľko desiatok metrov od gepardov, ktorí sa vyhrievali na slnku. Šelmy to vyrušilo a rozbehli sa smerom k rodine s malým dieťaťom.

Všetko to na kameru z auta zachytil iný návštevník safari parku, ktorý išiel za nimi.

To, že gepardi sú najrýchlešie suchozemské zvieratá, je známy fakt. Francúzska rodina mala obrovské šťastie, že títo obávaní predátori už mali po obede a iba si chránili svoje teritórium.

Najzarážajúcejšie bolo, že muž, od ktorého sa v takejto situácii očakáva, že bude chrániť ostatných, sa schoval v aute a vonku nechal ženu s dieťaťom v náručí obkľúčenú gepardmi.

Francúzska preukázala slušnú dávku odvahy a dobiedzajúce šelmy sa snažila zahnať rukou.

Nikomu sa našťastie nič nestalo a všetci členovia rodiny sa bezpečne dostali do auta. Hovorca safari parku iba nechápavo krútil hlavou a zdôraznil, že každý návštevník je upozornený na to, aby za žiadnych okolností nevystupoval z auta. 

BEEKSE BERGEN/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Safari park

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.