Pečeňová je hit! Zmrzlina pre psov sa v Nemecku teší úspechu

Zmrzlina pre psov.
Zdroj: reprofoto/ENEX

V malých množstvách zvieratám neublíži.

Philip Forg vlastní a prevádzkuje v západonemeckom meste Erkelenz netradičnú zmrzlináreň. S nadšením ju totiž navštevujú najmä majitelia psov. Prečo? Okrem klasických príchutí ponúka aj zmrzlinu určenú priamo pre ich štvornohých miláčikov.

Ako sám tvrdí, pri výrobe zvieracej pochúťky nepracuje so žiadnymi umelými farbivami, arómami či konzervačnými látkami. „Používame prírodné, regionálne a ekologicky neškodné ingrediencie,“ uviedol.

Každú novú príchuť testujú priamo štvornohí miláčikovia. "Pečeňová je hit," priznáva Philip. Okrem nej má v ponuke aj karamelovú so sezamom či ryžový puding.

Ak sa majitelia psov pri tejto predstave zľaknú, podľa expertov nemusia. Vraj neexistuje dôvod, prečo by ich psy nemohli jesť zmrzlinu. Avšak, záleží na množstve.

V prípade, ak si chlpáči pochutnajú na troche psej zmrzliny, osvieži ich. Žalúdočné problémy sa vyskytnú až vtedy, ak to s ňou preženú.

Odborníci ale dvíhajú prst v prípade, ak by sa psy pustili do klasickej zmrzliny, ktorá je určená pre ľudí. Takýto dezert je pre ne nevhodný. Mliečne výrobky nedokážu dobre stráviť, môžu sa objaviť alergie a problémový je aj samotný cukor.

Ak teda majitelia chcú svojich psov počas leta osviežiť a neplánujú merať cestu do nemeckej zmrzlinárne, najlepšou alternatívou ostáva mrazené ovocie.


ERKELENZ/rr

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Psy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.