Milovníci sushi zbystrite pozornosť. Toto vás od obľúbenej pochúťky zrejme odradí

sushi.jpg
Zdroj: sushi.sk

V Austrálii chce vláda pre tieto dôvody obmedziť produkciu sushi.

Čoraz populárnejšie sushi sa v poslednom období ocitá pod paľbou veľkej kritiky. Daily Mail uvádza , že ryby, ktoré sú základom tejto zdravej výživy bohatej na vitamíny, sa môžu pri porcirovaní dopĺňať smrtiacim plynom.

Ide o oxid uhoľnatý, plyn bez zápachu a bez chuti, ktorý sa najčastejšie používa pri spracovaní tuniakov. Tento plyn udržuje jasný ružový vzhľad tuniačieho mäsa, ktoré sa po čase prirodzene zmení na hnedé.

Denník naviac dodáva, že surové rybie mäso, ako aj plátky morských rias, ktoré sú základnými surovinami na prípravu, môžu obsahovať viacero parazitov. Tie sa následne môžu nachádzať v ľudskom tele.

Potvrdil to rybár, ktorý pred mesiacom vylovil kranasa amerického a počas porcírovania našiel v jeho tele osem parazitických červov.

"Zdá sa, že sa to tu už stáva pravidlom, keďže to nie je prvý prípad," napísal na sociálnej sieti rybár zo západného pobrežia Austrálie.

Austrálske ministerstvo pre poľnohospodárstvo a vodné zdroje uviedlo, že disponuje dôkazom, že infikovanú rybu niekto zámerne priniesol do krajiny. V krajine protinožcov sa ročne skonzumuje priemer 110 miliónov porcií sushi.

V Austrálii, kde pri spracovaní sushi dominujú tuniaky alebo lososy, sú prípady parazitov v telách rýb veľmi vzácne.

Jediným potvrdeným prípadom infekcie pásomnice u človeka je dieťa, ktoré po pravidelnom jedení surových rýb skončila v roku 2015 v nemocnici.


LONDÝN/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sushi

Dôležité udalosti