Pád do 300-metrovej hlbočiny. Taký je najvyšší skok na svete

Bungee jumping na sklenenom moste v Číne
Bungee jumping na sklenenom moste v Číne Zdroj: Profimedia.sk

Vyskúšali si ho prví nadšenci, pre verejnosť ho otvoria v auguste.

Sklenený most cez Veľký kaňon Čang-ťia-ťie je sám osebe veľkou atrakciou, no pribudne k nemu ďalšia novinka. Možnosť skočiť si z neho bungee jumping do takmer 300-metrovej rokliny.

Pôjde o najvyšší skok na lane na svete. "Skok z mosta v Čang-ťia-ťie bude výnimočný tým, že sa človeku otvorí krásny pohľad na nezvyčajnú krajinu," hovorí Joe Chen, ktorý je námestníkom generálneho manažéra turistického odboru Veľkého kaňonu Čang-ťia-ťie.

Na konci mosta otvoria aj tematický bar a reštauráciu. Turisti si tak budú môcť objednať drinky a jedlo inšpirované bungee jumpingom. Budú mať aj dobrý výhľad na skákajúcich nadšencov.

Novú atrakciu vyskúšali prví odvážlivci koncom mája. Bol medzi nimi napríklad Ollie Headon z Británie, ktorý má za sebou viac ako 200 skokov na viac ako 20 miestach po celom svete, alebo Stephanie Shieldsová, jediná trénerka bungee v Ázii.

O niekoľko mesiacov by mala pribudnúť aj najväčšia hojdačka na svete alebo šmýkačka.

Sklenený most cez Veľký kaňon Čang-ťia-ťie otvorili v roku 2016 a tiahne sa v dĺžke 430 metrov cez 300 metrov hlboké údolie v rovnomennom prírodnom parku, uviedla CNN.


PEKING/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Čína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.