Chlapec dvakrát zavolal na políciu, lebo ho opatrovateľ nútil zjesť šalát

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Diego Cervo

Hovorca polície v Halifaxe Dal Hutchinson upozornil, že zneužívanie tiesňovej linky sa týka ľudí všetkých vekových kategórií.

Zneužívanie tiesňových liniek je celosvetový problém. Kanadská polícia nedávno zverejnila na sociálnej sieti bizarný príklad takéhoto konania. Iba 12-ročný chlapec z mesta Halifax dvakrát v priebehu jedného dňa zavolal na linku 911 a dožadoval sa príchodu policajnej hliadky. Ako dôvod uviedol naozaj „závažný" problém - opatrovateľ ho vraj nútil zjesť šalát.

Rodičia chlapca sa o jeho telefonátoch dozvedeli až po príchode policajtov, ktorí aj v takýchto prípadoch musia preveriť, či niekto nie je v ohrození.

Hovorca polície v Halifaxe Dal Hutchinson v rozhovore pre portál US Weekly upozornil, že zneužívanie tiesňovej linky sa týka ľudí všetkých vekových kategórií. Spomenul aj ďalšie príklady neopodstatneného blokovania operátorov.

Pravidelne vraj volajú ľudia, ktorí nemôžu nájsť diaľkový ovládač od televízora. Iní sú zase nešťastní keď ich kaderník neostrihá podľa ich predstáv a nájdu sa aj takí, ktorí sa dožadujú odvozu po hraní Binga.

HALIFAX/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tiesňová linka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.