Zaujímavosti

Niektorým používateľom prestane fungovať WhatsApp. Skontrolujte si, či to nebudete aj vy

Aplikácia WhatsApp
Zdroj: Shutterstock.com/sub job

Tým WhatsApp radí kúpiť si nový telefón s iným, podporovaným operačným systémom.

Prevádzkovateľ chatovacej aplikácie WhatsApp spresnil, kedy ďalším užívateľom prestane obľúbený program pracovať. Zmena sa týka používateľov s telefónmi so staršími operačnými systémami. Už pred rokom ukončili podporu pre časť starších operačných systémov, informuje tn.cz.

Posledná zmena sa týka majiteľov telefónov s operačnými systémami Nokia S40, s Androidom vo verzii 2.3.7 a staršie a s iOS 7. Na týchto telefónoch už nejde vytvoriť nový účet na WhatsApp. Aplikáciu ale zatiaľ môžu používať.

Na telefónoch so systémom Nokia S40 bude aplikácia fungovať do konca tohto roka. Lepšie sú na tom majitelia starších Androidov a zariadení s iOS. Na tých bude WhatsApp fungovať až do 1. februára 2020. Spoločnosť už ale aplikáciu nebude ďalej vyvíjať a užívateľom môžu prestať fungovať niektoré služby, napríklad odosielanie obrázkov.

Vzhľadom na to, že ide o staršie telefóny, používa ich už minimum ľudí. Tým WhatsApp radí kúpiť si nový telefón s iným, podporovaným operačným systémom. Na ten sa im po prihlásení prenesú kontakty, nie však história konverzácie. Tú je ale možné zaslať emailom.

V súčasnej dobe WhatsApp podporuje operačné systémy Android od verzie 4.0, iOS od verzie 8 a Winndows Phone od verzie 8.1.

Vlani skončila podpora pre operačné systémy Android 2.3.3 a staršie, Windows Phone 8.0 a staršie, iOS 6, Nokia Symbian S60, BlackBerry OS a BlackBerry 10.

BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.