Chcete sa vyhnúť výmene rozbitého displeja? Tento vynález ochráni každý mobil

Ochranné háčiky na mobil.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/TECH-TUBE

Vyvinul ho študent vysokej školy v Nemecku.

Ak patríte k tým, ktorým padá všetko, čoho sa chytia, možno vám svitá na lepšie časy. V prípade, že nechcete prísť o displej na svojom mobilnom telefóne, máme pre vás jednu inšpiráciu.

Zaslúžil sa o ňu študent univezity v nemeckom Aalene Philip Frenzel, ktorý vyvinul puzdro na tlmenie pádu našich digitálnych hračiek.

Ten zostrojil akýsi airbag pre mobily, ktorý tvorí osem kovových pružin podobajúcich sa na háčiky. Píše portál dailymail.co.uk.

Senzory v nich zabudované by mali automaticky rozpoznať, kedy je zariadenie vo voľnom páde a následne dôjde k vystrčeniu pružín, aby stlmili pád.

Každý roh má dve pružiny, nateraz však nie je známe, ako sa dá eliminovať náhodná aktivácia, napríklad počas nosenia vo vrecku. Ako však vidíme na videu, pri dopade na zem je mobil nepoškodený.

Po zdvihnutí mobilu pružiny jednoducho sklopíte a mobil si odložíte. Šikovný študent získal najvyššie ocenenie od nemeckej spoločnosti pre mechatroniku aj napriek tomu, že stále ide len o prototyp. Ten si však nechal patentovať a je vysoko pravdepodobné, že čoskoro sa dostane k spotrebiteľom.


Zdroj: YouTube/TECH-TUBE

AALEN/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Telekomunikácie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.