Iba osemročný chlapec sa stal študentom univerzity. Malého génia najviac baví matematika

Malý génius.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Maturoval so spolužiakmi, ktorí boli aj o desať rokov starší.

Vysokoškolský titul získa skôr než jeho rovesníci dokončia základnú školu. Belgického génia čaká po prázdninách prvý deň na univerzite. Má pritom iba osem rokov.

Na to, že je najmladší spomedzi všetkých spolužiakov, si už zvykol. Laurent Simons začal študovať na strednej škole v šiestich rokoch, teda vo veku, keď bežné deti nastupujú ešte len do prvej triedy základnej školy. Šesťročné učivo dokonca stihol za rok a pol. Maturoval tak so spolužiakmi, ktorí boli aj desať rokov starší.

„Som veľmi hrdý a šťastný, že som dokončil školu. Neviem ešte presne, do čoho sa pustím teraz, ale budem o tom premýšľať počas týchto dvoch mesiacov," povedal Laurent Simons.

Malého génia na škole najviac bavila matematika. Čo bude od septembra študovať na univerzite, však zatiaľ netuší. „A to zo seba ešte vôbec nevydáva maximum," uviedol otec chlapca. „Teším sa na to, keď bude môcť na univerzite rozprestrieť krídla, bude mať voľné ruky a robiť to, čo ho baví," vravela matka.

Chlapec pôvodne zvažoval, že sa stane chirurgom alebo astronautom. Teraz ho však najviac lákajú počítače a moderné technológie.

Podľa rodičov má Laurent nadpriemerne vysoké IQ s hodnotou vyše 145. Takýchto ľudí sú na svete asi dve desatiny percenta. S obrovským darom však idú ruka v ruke aj problémy socializovať sa, lebo ich nezaujímajú bežné veci. 

Odborníci navyše upozorňujú, že IQ nie je všetko. Aj preto rodičia na Laurenta vôbec netlačia a nechávajú mu pri výbere budúcnosti voľné ruky. Vraj môže byť pokojne aj hrobárom, ak bude šťastný.


BRUSEL/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Génius

Dôležité udalosti