Zlatý retriever vlastným telom zachránil majiteľku pred útokom štrkáča

Zlatý retriever Todd.
Zdroj: facebook/Paula Godwin

Zlaté retrievery sú povestné svojou obetavosťou.

Obetavý psík zachránil svoju majiteľku pred útokom jedovatého hada. Američanka Paula Godwinová sa počas výletu v Arizone takmer stala obeťou útoku štrkáča, ktorého si na rozdiel od svojho ročného zlatého retrievera Todda vôbec nevšimla.

Had na ňu zaútočil, keď kráčala dole svahom. Američanka tvrdí, že jej psík neváhal skočiť do dráhy útoku a štrkáč tak uhryzol práve jeho. Paula Todda okamžite zobrala k veterinárovi, ktorý mu zachránil život rýchlym podaním protilátky. Na svojom facebooku následne zverejnila fotografie šteňaťa s opuchnutou hlavou. Napísala, že Todd je na tom dobre a je na dobrej ceste sa zo zranenia úplne zotaviť.

„Prosím vás, pomodlite sa za môjho zlatého hrdinu," napísala Paula na sociálnej sieti.


Štrkáč texaský patrí medzi veľmi jedovaté hady. Žije na západe USA a v severnej časti Mexika, hojne na pastvinách aj na obrábaných pozemkoch. Je agresívny, zapríčiňuje najviac uhryznutí a smrteľných prípadov u ľudí zo všetkých severoamerických hadov.

Obetavosť zlatých retrieverov je všeobecne známa. Vlani napríklad jeden zachránil život svojmu majiteľovi (64), keď mu hrozila smrť následkom podchladenia. Celý deň ho zohrieval vlastným telom, až kým neprišla pomoc.


ANTHEM/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Had

Dôležité udalosti