Thajskí chlapci ešte ležia v nemocnici a už chcú o nich nakrútiť film

Mladí futbalisti, ktorí uviazli v thajskej jaskyni
Mladí futbalisti, ktorí uviazli v thajskej jaskyni Zdroj: Facebook/TVNOVINY.sk (koláž)

Na miesto záchrany už dorazili filmári.

Drámu okolo 12 chlapcov a ich trénera, ktorí uviazli v thajskej jaskyni, sledoval celý svet. Niet teda pochýb, že ich príbeh je skvelým námetom pre filmový trhák.

Na miesto záchrannej operácie už údajne dorazili aj prví nadšenci, ktorí majú záujem o filmové spracovanie. Ide o amerických filmárov z nezávislého kresťanského štúdia Pure Flix, uviedol portál lidovky.cz. „Vidím to ako hollywoodsky trhák s hviezdnymi menami," uviedol partner spoločnosti Michael Scott.

Chlapci sa ešte nestihli poriadne spamätať a filmári už vymýšľajú, ako príbeh juniorských futbalistov dostať na strieborné plátno.

Michael Scott s kolegami už dokonca urobil niekoľko rozhovorov s ľuďmi okolo miesta, kde sa odohrala záchranná akcia. Na miesto by mal doraziť aj scenárista a chcú si obstarať aj exkluzívne práva na nakrúcanie.

„Onedlho sem prídu ďalšie štáby, tak musíme konať rýchlo," uviedol Scott. Reagoval tak na kritiku, či je ich postup etický.

Spoločnosť Pure Flix má sídlo v americkej Arizone a charakterizuje sa ako kresťanská a rodinná. Jej najlepší film je Boh nie je mŕtvy z roku 2014.


BANGKOK/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.