Chcete si kúpiť tunel? Realitný portál má v ponuke aj takúto raritu

Železničný tunel v Kraľovanoch.
Zdroj: TV Markíza

Podľa súčasného nájomcu je v ňom roboty ako na kostole.

Chcete si kúpiť tunel? Žiadny problém. Takáto ponuka sa objavila na jednom z portálov s nehnuteľnosťami. Je v ňom absolútna tma, zima až červenie nos a stála vlhkosť.

Starý kraľoviansky tunel postavili v polovici 19.storočia. Bol súčasťou košicko-bohumínskej železnice a sto rokov tadiaľto chodili parné vlaky.

Po 2. svetovej vojne okolo roku 1948 tunel prestali využívať. Odvtedy sa z neho stalo zimovisko netopierov.

Po viac ako 400 metroch sme sa dostali až na koniec kraľovianskeho tunela. Kým východný portál je otvorený, západný je zasypaný a ďalej sa prejsť nedá. Vnútri sa drží vlhkosť a chlad. Tunel načas využívali stredoslovenské mliekarne ako sklad syrov, pri stavbe krpelianskej vodnej nádrže v ňom zas bol sklad náradia.

Dnes je tento starý železničný tunel na predaj. Vyvolávacia cena je 113 800 eur bez DPH.

Historické objekty, kúrie či meštianske domy sa v ponukách realitných kancelárii objavujú pomerne často, hrad alebo tunel je skôr rarita.

Na Slovensku máme približne desiatku tunelov, cez ktoré nikdy neprešiel žiadny vlak alebo ich po čase prestali využívať. Dnes sú prázdne alebo slúžia ako chodník či cyklocesta. Čo by sa dalo robiť v kraľovianskom tuneli? Podľa súčasného nájomcu je v ňom roboty ako na kostole.KRAĽOVANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tunel

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.