Zaujímavosti

Lekári mu povedali, že oslepne: Sadol na bicykel a prešiel 700 kilometrov len kvôli jednej veci

Marcin Zarnecki v Banskej Bystrici
Marcin Zarnecki v Banskej Bystrici Zdroj: FB/Marcin Zarnecki

Príbeh Poliaka Marcina chytilo za srdce celé Chorvátsko.

Posledný raz v živote chce vidieť more. Poliak Marcin Zarnecki trpí vážnym očným ochorením. Od narodenia je pre tzv. fibropláziu slepý na jedno oko, druhým vidí len na 50 percent. Lekári mu ale v posledných mesiacoch oznámili zlú správu. Podľa ich vyjadrení je len otázkou času, kedy definitívne oslepne. Píše portál novinky.cz.

Marcin sa preto rozhodol, že sadne na bicykel, keďže nemal peniaze na letenku a ešte si poslednýkrát vychutná výhľad na more. Jeho cesta sa teda začala v jeho rodnom meste Nowy Targ, odkiaľ smeroval do Záhrebu. Prešiel tak neuveriteľných 700 kilometrov. Táto správa sa rýchlo rozšírila a dostala sa až k Anamariji Tomaškovičovej, ktorá mu spolu s manželom ponúkla prístrešok.

„Marcin je skvelý človek. Stále sa smeje a je veľmi pozitívny. Jeho príbeh sa ľudí veľmi dotkol, preto, kto ho stretol, tak to s ním veľmi prežíval," povedala Anamarija.

Momentálne beží aj zbierka, ktorá slúži na to, aby Marcin mohol ostať čo najdlhšie v Chorvátsku, ale aj na jeho spiatočnú letenku domov. „Je našou hviezdou. Teraz je niekde na lodi, ktorá smeruje do národného parku Kornati," uzavrela Anamarija.

Marcin na bicykli v minulosti navštívil aj Banskú Bystricu


BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti