Nádherné sochy sú vyrobené z toho, čo denne vo veľkom vyhadzujeme

Sochy z plastov
Sochy z plastov Zdroj: washedashore.org

Výtvarníčka chcela upriamiť pozornosť divákov na rozsah, v akom sa plasty a ďalší odpad dostávajú do oceánov.

Obrovské sochy morských živočíchov a sveta pod morskou hladinou vyrobené z odpadu vyplaveného na pevninu Tichého oceánu si môžu návštevníci pozrieť v zoologickej záhrade Audubon amerického mesta New Orleans. Informuje o tom v utorok tlačová agentúra AP.

Americkú výtvarnú umelkyňu Angelu Haseltinovú-Pozziovú k vytvoreniu diela s názvom "Washed Ashore: Art to Save the Sea" inšpirovalo obrovské množstvo odpadu, ktoré dennodenne vyplavovalo more na pobrežie Tichého oceánu v okolí mesta Bandon v americkom štáte Oregon, kde sama žije.

Zdroj: washedashore.org

Veľkorozmernými inštaláciami morských tvorov chce výtvarníčka upriamiť pozornosť divákov na rozsah, v akom sa plasty a ďalší odpad dostávajú do oceánov.

Medzi šiestimi sochami v zábavnom parku Audubon možno nájsť veľkého bieleho žraloka, na výrobu ktorého boli okrem iných odpadov použité vrchnáky z plastových fliaš a plastové plážové hračky; "hracie morské riasy" obsahujúce plastové stoličky a iné materiály či priechodné veľrybie rebrá s plastovými vrchnákmi, fľašami, bójami a vodnými pascami.

Zdroj: washedashore.org

USA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.