Filipínčanka sa narodila s dvoma rukami na hrudi a bruchu, patria jej parazitnému dvojčaťu

Veronica Cominguez
Zdroj: reproto facebook/Kapuso Mo, Jessica Soho

Jej trápenie by sa ale čoskoro mohlo skončiť.

Veronica Cominguezová (14), ktorá žije v mestečku Iligan na Filipínach, sa narodila s dvoma končatinami a výrastkom na hrudi a bruchu. Časti, ktoré visia z tela školáčky, patria jej parazitickému dvojčaťu, píše Daily Mail.

Matka pre denník uviedla, že počas tehotenstva nemohla riadne navštevovať lekára. Od začiatku si však bola istá, že čaká dvojičky. Pre deti vybrala aj dve mená. Jeden zo zárodkov sa však dostatočne a správne nevyvinul a stalo sa z neho tzv. parazitické dvojča.

Nevyvinuté končatiny rastú spolu s dievčaťom. Veronica sa o ne stará, čistí ich aj strihá nechty. "Keď som bola malá, myslela som si, že je to len noha. Ale ako som rástla, stále sa zväčšovali," povedala Veronica. Dodala, že sú ťažké a obmedzujú ju aj v pohybe.

ZDROJ: Facebook/Kapuso Mo, Jessica Soho (One at Heart, Jessica Soho)

Jej trápenie by sa ale čoskoro mohlo skončiť. Rodine sa podarilo vyzbierať peniaze na chirurgický zákrok. Podľa Veronicinho lekára by nevyvinuté končatiny mali odstrániť jednoduchou operáciou. "Vo väčšine prípadov môžu byť časti parazitujúceho dvojčaťa odstránené, pretože zvyčajne nebývajú pre život nijako dôležité. Väčšinou bývajú pripojené ku koži alebo kosti, pre chirurgov je tak ich odstránenie veľmi jednoduché," povedal filipínsky lekár Beda Espineda.

Veronicu by mali operovať lekári v Thajsku.

ILIGAN/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti