Odvaha alebo šialenstvo? Turista provokoval na ceste bizóna

Turista provokoval bizóna
Turista provokoval bizóna Zdroj: YouTube.com

V národnom parku Yellowstone vyšiel z auta a obrovskému zvieraťu sa postavil tvárou v tvár.

Americký národný park Yellowstone je plný divých zvierat, ktoré by mal človek rešpektovať a brať do úvahy aj nebezpečenstvo, ktoré hrozí, keď sa k niektorým z nich priblíži. Istý turista na videu však nehľadel na dôsledky a správal sa nerozumne.

Na ceste sa objavil veľký bizón, na čo všetci vodiči zareagovali tak, že zastali, aby zvieraťu neublížili a aby na nich bizón nezaútočil. Jeden turista sa však rozhodol, že ho chce vidieť z blízka.

Na video ho nakrútila Lindsey Jonesová zo svojho auta neďaleko od bizóna, ktorý mohol vážiť aj jednu tonu. Takéto zviera môže byť pre človeka veľmi nebezpečné, najmä, ak sa cíti v ohrození.

Neznámy muž na videu sa k zvieraťu priblížil, dokonca ho provokoval a chcel ho vystrašiť. Párkrát sa bizón na neho obrátil a pokúsil sa ho nabrať na rohy. Turista ho ale našťastie až tak nezaujímal a napokon ho nechal tak a odišiel, uviedol Daily Mail.

Zamestnanci národného parku vždy upozorňujú návštevníkov, aby sa k zvieratám nepribližovali a pozorovali ich len z bezpečnej vzdialenosti. Turista z videa pokúšal svoj osud, lebo mohol skončiť aj horšie.


USA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Yellowstone

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.