Americká televízia vybrala päť najlepších fotiek Perzeíd z celého sveta. Dve sú zo Slovenska

Meteor prelieta ponad kostolom v Gemerskom Jablonci. Na fotke tiež vidiet Mars a Mliečnu dráhu.
Meteor prelieta ponad kostolom v Gemerskom Jablonci. Na fotke tiež vidiet Mars a Mliečnu dráhu. Zdroj: Porfimedia/EPA-EFE/HUNGARY OUT

Ich autorom je maďarsý fotograf Peter Komka.

Americká televízna stanica ABC zverejnila na svojom webovom portáli výber piatich najkrajších fotografií tohtoročného meteorického roja Perzeíd. Dve z piatich sú zo Slovenska. 

Autorom fotografií je maďarský fotograf Peter Komka a televízia ich získala od agentúry EPA (European Pressphoto Agency).

Jedna z fotografií zachytáva hviezdnatú oblohu s padajúcim meteorom, Mliečnou dráhou a planétou Mars nad obcou Gemerský Jablonec v okrese Rimavská Sobota, konkrétne nad románskym kostolom na kopci nad obcou. Druhá fotografia zobrazuje roj Perzeíd na oblohe nad obcou Hajnáčka taktiež v okrese Rimavská Sobota.

Medzi piatimi najlepšími fotografiami sú podľa ABC aj fotografia ľudí pozorujúcich Perzeidy nad púšťou v Dubaji, fotografia dievčaťa pozerajúceho sa na oblohu z hojdacej siete v Macedónsku a fotografia roja Perzeíd nad cestou osvetlenou autami pri kráteri Ramon v Izraeli. 

Výber fotografií urobil dlhoročný fotoeditor televízie Jeff Swartz, ktorý vyštudoval fotografiu v Spojených štátoch aj v Taliansku.

Zdroj: Porfimedia/EPA-EFE/HUNGARY OUT

Zdroj: Porfimedia/EPA-EFE/HUNGARY OUT

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.