Na pláži v Bretónsku zakázali kúpanie. Dôvodom je sexuálne frustrovaný delfín

Delfín skákavý.
Zdroj: shutterstock/kangarooarts

Zviera známe svojou inteligenciou síce nie je agresívne, no v zápale hry je schopné ublížiť.

Delfín Zafar, ktorý bol atrakciou vo vodách pri pobreží francúzskeho Bretónska, sa stal hrozbou. Úrady v meste Landévenec vydali zákaz kúpania. Inak neškodný morský cicavec totiž obťažuje ľudí a hrozí, že niekoho zraní.

Delfín, ktorý je vraj sexuálne frustrovaný, lebo si nevie nájsť partnerku. Zafar vyhľadáva blízky kontakt s ľuďmi a už stihol vystrašiť niekoľko plavcov. V jednom prípade bránil žene v návrate na súš, ohrozoval aj španielskeho kajakára a ďalšiu ženu mal nebezpečne nabrať hlavou a vyhodiť nad hladinu. Píše o tom portál BBC.

Tri metre dlhý delfín skákavý často sprevádzal kajakárov, lode, aj plavcov. Zviera, známe svojou inteligenciou, síce nie je agresívne, no v zápale hry je schopné ublížiť - či už silnou chvostovou plutvou alebo hlavou, ktorou naráža do vystrašených ľudí.

Starosta Landévenecu Roger Lars uviedol, že zákaz kúpania sa rozšíri na všetky pláže, v blízkosti ktorých sa delfín Zafar objaví. Objavili sa aj kritické hlasy. Podľa právnika Erwana Le Corneca sú takéto opatrenia prehnané. Argumentuje tým, že neexistujú žiadne známe prípady, kedy by delfíny zranili človeka.

 

LANDÉVENEC/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Delfín

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.