Okrem rekordnej uhorky skrýva rocker v záhrade aj ďalšie unikáty

Ján Poliak.
Zdroj: TV Markíza

Ochutnať niektoré si netrúfa ani sám pestovateľ.

Máte radi uhorkový šalát? Teraz vám ukážeme uhorku, ktorou by ste mohli rok hostiť celú rodinu. Uhorka gigantických rozmerov narástla vo Zvolenskej Slatine

Je nevšedne dlhá a vyzerá ako keby sa tiahla až do neba. Unikátna uhorka vyrástla na záhrade Jána Poliaka. Už v minulosti vypestoval niekoľko väčších kusov, ale tohtoročná úroda vyšla nad očakávania. „Je to vlastne indická uhorka paradoxne pochádzajúca z Afriky," povedal nám o gigantickom plode pestovateľ Ján Poliak.

Chuť otestoval reportér Ľubo Fronko na jej oveľa menšej sestre. Pán Poliak urobil z nej rýchly šalát. A vraj chutila ako iná.

Gigantická uhorka merala 216 centimetrov a zapíšu ju do Slovenskej knihy rekordov.

Ďalšou vášňou vášnivého rockera je pestovanie čili a paradajok. V záhradke má samé raritné kúsky. „Snažím sa pestovať tie najpálivejšie, ktoré už nie sú bežne jedlé. V takejto forme, keď to dozrie, nedá sa to zjesť. Iba nejakí machri, čo chodia na súťaže. A mám aj čierne paradajky. Nie sú zhnité, teraz prezreli, popršalo, ale sú normálne jedlé, chutia lepšie ako bežné," pochválil sa pestovateľ zo Zvolenskej Slatiny.

Ján Poliak má úrodu, ktorú mu môže závidieť každý záhradkár. Napriek tomu hovorí, že o lámanie rekordov mu vôbec nejde. Zo svojej záhrady má potešenie a krásna úroda je podľa neho „už len taká vďaka od tých rastlín, že sa tomu venujem".


BANSKÁ BYSTICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Uhorka

Dôležité udalosti