Lev vliezol do autobusu s turistami a vyhnal z neho majiteľa safari parku

Lev vliezol do autobusu plného turistov.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Tatiana Aleksagina

Prítulná šelma následne vyliezla aj na ďalšie sedadlá, kde sedeli prekvapení ale aj vystrašení turisti, ktorí radšej vystúpili.

Safari park Taigan v meste Vilnohirsk, ktoré sa nachádza v Depropetrovskom regióne na Ukrajine, je známy tým, že ponúka turistom veľmi blízky kontakt so zvieratami. Výnimkou nie sú ani šelmy, ktoré sa voľne pohybujú na veľkej ploche, pričom od návštevníkov ich neoddeľujú žiadne prekážky. Turistické autobusy s otvorenými bokmi bez okien premávajú v ich tesnej blízkosti.

Na YouTube sa minulý týždeň objavilo video zachytávajúce, ako sa obyvateľ safari parku lev Filja, zo zvedavosti rozhodol nasadnúť do autobusu prevážajúceho ľudí. Na prekvapenie majiteľa parku Olega Zubkova, ktorý šoféroval, vyliezol na predné sedadlo a chvíľu to vyzeralo tak, že preberá riadenie. Muž radšej vystúpil, pre obrovské zviera tam predsalen bolo málo miesta.

Prítulná šelma následne vyliezla aj na ďalšie sedadlá, kde sedeli prekvapení ale aj vystrašení turisti, ktorí radšej vystúpili. Filja po dôkladnej prehliadke nakoniec vozidlo za asistencie krotiteľa opustil a pokračoval vo svojej obľúbenej činnosti - vylihovaní v tieni.

Majiteľ parku je známy aj ako „zaklínač levov", svojich zverencov skrotil tak, aby nikdy neublížili človeku. Aj napriek tomu sa však pred dvoma mesiacmi odohral v tom istom areáli nepríjemný incident, keď iný lev s menom Viťa pohrýzol turistku.

 
VILNOHIRSK/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krym

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.