V rieke Temža neďaleko Londýna spozorovali zriedkavého morského cicavca

Veľrybu spozorovali v Temži pri Londýne.
Zdroj: reprofoto/YouTube/Guardian News

Ide o veľrybu bieluhu žltobielu, ktorá sa vyskytuje v studených, arktických vodách.

V rieke Temža neďaleko britskej metropoly Londýn spozorovali v utorok zriedkavého morského cicavca - bieluhu žltobielu. Veľrybu ako prvý spozoroval ekológ a ornitológ Dave Andrews, ktorý uviedol, že sa kŕmila pri člnoch v okolí mesta Gravesend v anglickom grófstve Kent. Informovala o tom agentúra AP. 

Cicavca následne natočili médiá pomocou vrtuľníkov. Britské úrady zároveň ľudí požiadali, aby sa k bieluhe nepribližovali.


Organizácia pre ochranu veľrýb a delfínov (WDC) uviedla, že bieluha žltobiela je známa svojím charakteristickým bielym zafarbením a zvyčajne sa vyskytuje viac na severe.

"Bieluhy žltobiele obývajú studené, arktické vody pri Grónsku, Špicbergoch a v Barentsovom mori... V minulosti ich bolo pri britskom pobreží spozorovaných asi len okolo 20, k výskytom však došlo pri grófstve Northumberland, Severnom Írsku či Škótsku," informovala. 

Britská Kráľovská spoločnosť na ochranu zvierat pred krutosťou (RSPCA) uviedla, že situáciu sleduje v spolupráci s ďalšími odborníkmi, pričom na miesto vyslala bádateľov. Dodala, že je pripravená bieluhe poskytnúť pomoc, ak ju o to úrady požiadajú.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Londýn

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.