Auto budúcnosti. Za menej ako minútu sa zmení na lietadlo

Prvé autá budúcnosti  dodajú prvým zákazníkom už na budúci rok.
Zdroj: Profimedia.sk

Prvým zákazníkom ho dodajú už na budúci rok.

Takto vyzerá prvé lietajúce vozidlo na svete. Dvojmiestne hybridno - elektrické auto je schopné prepnúť sa z režimu jazdy do režimu lietania za menej než minútu. Prvé autá budúcnosti dodajú záujemcom už na budúci rok, informuje Daily Mail.

Podľa výrobcu, spoločnosti Terrafugia, ktorá patrí materskej spoločnosti Volvo, lietajúce auto môže preletieť až do vzdialenosti 640 km pri najvyššej rýchlosti 160 km/h.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHj3U1w5mRA


Zatiaľ nie je známa jeho cena, ale predbežný predaj prvých priekopníckych modelov začne v USA v októbri tohto roka, uvádza čínska tlačová agentúra Xinhua.

Nedávne zlepšenia vozidla zahŕňajú hybridný elektromotor, vylepšené sedadlá, viac batožinového priestoru, vylepšené bezpečnostné pásy aj airbagy. Vozidlo bolo tiež vybavené kamerami so zadným pohľadom a novým padákovým systémom.

V roku 2016 auto certifikovala Federálna letecká správa ako letún ľahkého športu.

Vozidlo spĺňa aj štandardy národnej diaľničnej a bezpečnostnej správy, ale spotrebitelia budú potrebovať pilotnú licenciu na jeho prevádzkovanie.

Systém TF-X, ktorý je plánovaný pre štyri osoby, bude riadený počítačom, aby cestujúci mohli zadať cieľovú destináciu pred odletom.

"TF-X nebude vyžadovať letisko na vzlet a pristátie a bude jazdiť na všetkých cestách a diaľniciach - poskytne pohodlie skutočnej dopravy z domu do domu," uviedla spoločnosť.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Automobil

Dôležité udalosti