Robotník vyhral 245 miliónov dolárov. Rodine to zamlčal a ďalej pracoval na stavbe

Muž s výherným tiketom.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Staten Island Advance

Žreb schoval na bezpečnom mieste a čakal niekoľko týždňov, kým si prevezme výhru.

Keď si Newyorčan Nandlall Mangal v auguste kúpil v supermarkete žreb za 6 dolárov, zrejme mu ani vo sne nenapadlo, že sa onedlho stane multimilionárom. Muža, ktorý vtedy pracoval ako robotník na stavbe, však postretlo obrovské šťastie a v známej lotérii Power ball vyhral jackpot - 245 miliónov dolárov. Píše o tom portál nylottery.ny.gov.

O tom, že vyhral, sa dozvedel až týždeň po žrebovaní. Keď si na webstránke kontroloval výherné čísla, nemohol tomu uveriť. Väčšina ľudí by po niečom takom okamžite dala výpoveď v práci a oznámila to rodine, no Nandlall ukázal veľkú trpezlivosť.

Rozhodol sa, že o tom nikomu nepovie. Koľko vyhral, nepovedal ani právnikovi, s ktorým sa radil, ako má postupovať.

Žreb schoval na bezpečnom mieste a čakal niekoľko týždňov, kým si prevezme výhru. Vyučený stolár naďalej každé ráno chodil pracovať na stavbu a strážil si svoje sladké tajomstvo.

Ako to už pri tomto type lotérie býva, mal na výber: buď si mohol postupne nechať vyplácať výhru po menších čiastkach do konca života alebo po zdanení dostať na ruku 100 miliónov dolárov. Nandlall si zvolil druhú možnosť.

„Vždy som chcel cestovať. Splním si sen a ako prvú si doprajem dlhú dovolenku na Havajských ostrovoch," načrtol svoje plány šťastný výherca. Odmenený bol aj supermarket, ktorý dostal za predaj výherného žrebu 10-tisíc dolárov, celú sumu však venovali charite.

 

NEW YORK/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lotéria

Dôležité udalosti