Prečo sa nehýbu? Nová exotická atrakcia britskej zoo pôsobí ako zlý vtip

Umelohmotné tučniaky v anglickej ZOO.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Caters Clips

Vedenie Zoo prinútilo k tomuto na prvý pohľad zúfalému kroku epidémia malárie.

Zoologická záhrada v anglickom meste Telford otvorila pavilón tučniakov. Od novej atrakcie si sľubovali zvýšenie návštevnosti. Veď ktoré dieťa by nemalo rado tieto rozkošné zvieratá? Má to však háčik, tučniaky sa vôbec nehýbu - sú to totiž iba atrapy z plastu. Vedenie Zoo prinútilo k tomuto, na prvý pohľad zúfalému kroku, epidémia malárie, ktorá postihla zvieratá v zoologických záhradách naprieč Veľkou Britániou a spôsobila ich nedostatok. Píše o tom britský portál Metro.

Pre zoo je to veľmi nepríjemne, pavilón tučniakov bol doteraz jej najväčší projekt, do ktorého investovali 60-tisíc libier (67-tisíc eur). Ide však iba o dočasné riešenie a živé tučniaky jednopásé by plastové atrapy mali nahradiť hneď ako to bude možné.

„Pavilón bol postavený špeciálne pre tučniaky a nie je vhodný pre iné zvieratá, nemali sme na výber," vysvetlil netradičné riešenie majiteľ zoologickej záhrady Scott Adams.

Tučniak jednopásý (alebo tučniak Humboldtov) sa vyskytuje prevažne v Peru a v Čile. Dostal meno podľa prieskumníka Alexandra von Humboldta. Živí sa prevažne rybami. Na Slovensku je chovaný od roku 2008 jedine v zoologickej záhrade v Košiciach, ktorá odchovala už 30 mláďat týchto nelietavých vtákov.

TELFORD/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tučniak

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.