Bolia vás kĺby? Dôvodom môže byť aj nevhodná strava. Týmto potravinám sa radšej vyhnite

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Zdroj: shutterstock/DimaBerlin

Vedci už dokázali priamu súvislosť medzi stravou a zápalovou artritídou. Váš jedálniček sa však dá prispôsobiť tak, aby podporoval liečbu a nie bolesť.

V ľudskom tele je približne 350 kĺbov, no ak sa zapáli čo i len zopár z nich, život vedia poriadne skomplikovať, píše Huffpost. Či už bolesť obťažuje pri kancelárskej práci, alebo je utrpením pohyb, príčinou je u mnohých artritída. Ide o zápal kĺbov.

Prečítajte si tiež:

Najčastejší typ a jeho príznaky

Jedným z najbežnejších typov je reumatoidná artritída, ktorá v USA postihuje asi 1,3 milióna ľudí. Ide o chronické zápalové ochorenie, ktoré môže spôsobovať bolesti kĺbov. 

Prvým príznakom je práve bolesť menších kĺbov, napríklad na prstoch na rukách či nohách. Neskôr prechádza aj na členky, kolená, boky či ramená. 

„Rozpoznanie včasných príznakov artritídy je kľúčové pre včasný zásah a liečbu. Tieto príznaky môžu zahŕňať pretrvávajúcu bolesť kĺbov, stuhnutosť, citlivosť, opuch a znížený rozsah pohybu,“ vysvetlil pre Huffpost Francisco Contreas, riaditeľ špecializovanej nemocnice na liečbu rakoviny. 

Podľa jeho slov však medzi ďalšie prvé príznaky môže patriť únava, slabosť, ranná stuhnutosť a praskanie či škrípanie kĺbov.

Prečítajte si tiež:

Ultra-spracované potraviny a nápoje

Je treba povedať, že zmena stravy nepomáha pri všetkých formách artritídy, no môže zohrávať výraznú úlohu pri znižovaní príznakov reumatoidnej artritídy a dny.

Contreas hovorí o výskume, ktorý naznačuje, že ultra-spracované potraviny môžu zhoršiť bolesť kĺbov a zápal spojený s artritídou. Zároveň majú často vysoký obsah rafinovaných sacharidov, nezdravých tukov, pridaných cukrov a umelých prísad, ktoré v tele môžu vyvolať zápal. 

Z tohto dôvodu môže vyradenie sódy, pečiva v škatuľkách, sladkostí a iných ultra-spracovaných potravín z vášho jedálnička pomôcť znížiť bolesť kĺbov.

Prečítajte si tiež:

Údené alebo spracované mäso

Grace Wrightová, konzultantka v oblasti reumatológie v New Yorku pre Huffpost hovorí, že údené či spracované mäso, ako napríklad slanina, klobásy, párky alebo šunka, môže zhoršiť reumatoidnú artritídu aj dnu. 

Je tomu tak preto, že toto mäso má vysoký obsah dusičnanov, teda zlúčenín, ktoré sa nachádzajú v konzervačných látkach. Práve tie sa však spájajú so zhoršovaním bolesti pri artritíde. V tele môžu vyvolať zápalovú reakciu podobne ako cukor.

Bolesť kĺbov sa však zvyčajne neobjaví okamžite po konzumácii spracovaného mäsa. Je pravdepodobné, že vás to dobehne až neskôr, aj o niekoľko rokov. Rovnako platí, že vyradenie tohto mäsa nemusí okamžite zmierniť príznaky, ale zmenu priniesť až časom.

Prečítajte si tiež:

Vyprážané jedlá

Ak si pravidelne pochutnávate na hranolčekoch, vyprážanom kurčati alebo cibuľových krúžkoch, naučte sa ich pripravovať vo fritéze. 

Wrightová vysvetlila, že vyprážané jedlá môžu zhoršiť príznaky artritídy kvôli olejom, ktoré sú súčasťou procesu varenia a ktoré môžu opäť vyvolať zápal.

Prečítajte si tiež:

Lepok

Vyradenie lepku môže pomôcť zmierniť bolesti kĺbov ľuďom s celiakiou, alebo ľuďom citlivým na lepok. Avšak osobám, ktoré na lepok nie sú citlivé, jeho vyradenie pravdepodobne neprinesie zmenu.

Wrightová však zdôrazňuje, že niektorí ľudia sú na lepok citliví, aj keď celiakiu nemajú. Vzhľadom k tomu odporúča lepok vyradiť na tri mesiace. Ak nezaznamenáte žiadny rozdiel, pokojne ho do svojho jedálnička opäť vráťte. 

Prečítajte si tiež:

Alkohol

Huffpost ďalej píše, že alkohol môže zhoršiť artritídu spôsobenú zápalom z viacerých dôvodov. Po prvé, pri rozklade alkoholu vznikajú zápalové zlúčeniny. Inými slovami, spôsobuje zápalovú reakciu, ktorá potom môže spustiť príznaky.

Alkohol tiež môže znížiť produkciu protizápalových baktérií v črevách a zároveň aj zvýšiť produkciu prozápalových baktérií. 

Nerovnováha črevných baktérií navyše môže vyvolať reumatoidnú artritídu. Alkohol zase môže oslabiť imunitný systém, čím sa telo stáva náchylnejším na toxíny, ktoré môžu spôsobiť zápalovú reakciu či bolesť kĺbov.

Prečítajte si tiež:

Radšej zvoľte toto

Najlepšou stravou pre ľudí so zápalovou artritídou (ako je reumatoidná artritída a dna) je protizápalová strava. Ide o potraviny, ktoré vo všeobecnosti považujeme za „dobré“.

Patrí sem napríklad listová zelenina, orechy, ryby (losos, makrela, tuniak, sardinky), ovocie (najmä bobuľové a pomaranče), celozrnné výrobky a ďalšie. Vhodné je držať sa aj napríklad stredomorskej diéty.

Pozrite si archívnu reportáž o artritíde.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.