Banksyho žartík s obrazom predsa nevyšiel. Video ukazuje, čo sa malo stať

Banksyho žartík s obrazom na aukcii
Banksyho žartík s obrazom na aukcii Zdroj: Reuters

Skartované dielo si majiteľka aj tak ponechala a zaplatila pôvodnú cenu.

Jeden z najpopulárnejších umelcov súčasnosti Banksy zverejnil video, na ktorom ukazuje, ako mal jeho žartík, ktorý si pripravil pre londýnsku smotánku, v skutočnosti vyzerať. Môžete vidieť, ako nainštaloval do obrazu „Dievča s červeným balónom“ skartovaciu mriežku, ktorá u neho doma fungovala na jednotku. Plánoval totiž skartovať celé dielo, nie iba jeho polovicu. 

Umelec si sám postavil mechanizmus skartovačky. Chcel šokovať celý svet, čo sa mu aj podarilo. Počas aukcie sa jeho obraz predal za vyše milión libier. Hneď, ako licitátor kladivom odklepol predaj, spustila sa skartovačka a obraz menila na pásiky. Na videu môžete vidieť šokovaných ľudí v celej sále.

Banksy priznáva, že sa stala chyba. Skartovať sa mal celý obraz. „Na skúškach to zakaždým fungovalo ...“ v závere videa ukazuje, ako to malo vyzerať.

Graffiti teraz zmenilo svoj názov na „Láska je v koši“. Jeho nová majiteľka prekvapivo nežiadala peniaze späť. Práve naopak. Dielo si nechala a vyplatila plnú sumu. Je zrejmé, že týmto kúskom jeho hodnota stúpne, uviedla agentúra Reuters. 


LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme žart

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.