Ľuďom v Malčiciach lieta nad hlavami obrovský papagáj

Papagáj v obci Malčice.
Zdroj: TV Markíza

Pán Trinh sa snaží nájsť jeho majiteľa cez sociálne siete.

V obci na východe Slovenska majú už niekoľko týždňov exotického návštevníka. Nad hlavami im lieta obrovský farebný papagáj. Do dediny prilákal aj muža, ktorý sa ho snaží chytiť. Chce ho uchrániť pred blížiacou sa zimou.

Keď dedinčania v Malčiciach počujú tento zvuk dvíhajú oči k nebu. Vedia, že ho vydáva papagáj, ktorý sa pred časom usadil v ich dedine.

O exotickom vtákovi sa dozvedel aj pán Nguyễn Hữu Trinh. Ozvali sa mu miestni obyvatelia, keď našli jeho oznam, že hľadá svojho papagája. „Mal som Žako congo, ale odletel mi pred tromi mesiacmi," prezradil Trinh.

Rýchlo ale zistil, že tento vták nie je jeho. A je to celkom iný druh. Volá sa Ara ararauna. Papagájovi nosí potravu, fotografuje ho a fotky zverejňuje na sociálnej sieti. Verí, že sa prihlási jeho majiteľ. Vták by ho vraj hneď spoznal. „Je veľmi inteligentný, keby ho volal jeho majiteľ, určite by prišiel," hovorí priletenom operencovi.

Pán Trinh je presvedčený o tom, že papagáj by u nás zimu neprežil. Preto ho chce zachrániť. „Nie je naučený vonku, náš kraj nie je pre neho. Žije v teplých krajinách, v Afrike," konštatoval pán Trinh.

Povedal, že papagáj býva veľmi často na strome a preto mu v klietke necháva potravu, banány, orechy. „Dúfam, že príde," dodal Trinh.

V Malčiciach nakrúcal reportér Vladimír Bučko.


MALČICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Papagáj

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.