Muž mal veľké šťastie. Obrovský kus ľadu ho takmer zabil vo vlastnom dome

Jamie Shean stojí vo svojej spálni pod dierou, ktorú prerazil veľký kus ľadu.
Zdroj: Profimedia.sk

Najskôr si mysleli, že išlo o veľký delobuch, no keď zbadali dieru v strope, cez ktorú videli nočnú oblohu, zhrozili sa.

Muž z anglického mesta Bristol mal obrovské šťastie. Nechýbalo veľa a už nemusel byť medzi živými. Postel v jeho spálni totiž rozmliaždil kus ľadu veľký ako futbalová lopta. Jamie Shean v tom čase sledoval spolu so svojim kamarátom vo vedľajšej izbe televízor.

Po 22:00 hod počuli zo spálne obrovskú ranu. Najskôr si mysleli, že išlo o veľký delobuch, no keď zbadali dieru v strope, cez ktorú videli nočnú oblohu, zhrozili sa. Po dlážke boli roztrúsene kúsky stropu, postele a ľad.

Najskôr si nevedeli vysvetliť, odkiaľ sa tam ľad zobral. „Bola to obrovská rana pripomínajúca výbuch. Keby som bol v tom čase v posteli, zrejme by som už bol mŕtvy. Je ťažké presne odhadnúť, aký veľký bol ten blok ľadu predtým, než sa rozpadol," uviedol Jamie pre britský portál Metro.

S najväčšou pravdepodobnosťou išlo o ľad, ktorý odpadol z lietadla. V Bristole bolo dobré počasie - krúpy tak mohli vylúčiť. Na základe letových záznamov zistili, že nad mestom v čase incidentu preleteli dve lietadlá.

Hovorca letiska Heathrow uviedol, že ročne evidujú priemerne 25 podobných prípadov. Za spôsobené škody zodpovedajú letecké spoločnosti vlastniace príslušné lietadlá. Vzhľadom na hustú premávku je však niekedy ťažké identifikovať, z ktorého lietadla ľad pochádza.

Zdroj: Profimedia.sk

BRISTOL/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veľká Británia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.