Padol maximálny 90-miliónový eurojackpot, výherca mal šťastie ale aj smolu

V hre je 90 miliónov eur.
Zdroj: TV Markíza

Tzv. jackpot narástol na zákonom stanovené maximum 90 miliónov eur už po šiesty krát od spustenia tejto európskej lotérie v roku 2012.

Rekordný jackpot 90-miliónov eur bol včera pokorený.  Ten, kto uhádol všetkých sedem tipovaných čísiel, mal šťastie, ale aj smolu. Nebol totiž jediný.

Celkove piati tipujúci zo štyroch európskych krajín si rozdelia hlavnú výhru v lotérii Eurojackpot, ktorá v piatkovom žrebovaní v Helsinkách dosahovala 90 miliónov eur. Dva z výherných tiketov boli podané v Nemecku, zvyšné v Španielsku, Taliansku a vo Fínsku, informovala tlačová agentúra DPA.

Na Slovákov sa opäť šťastie neusmialo a tak si  na prvého výhercu od nás budeme musieť ešte počkať.

V prípade nemeckých výhercov, ktorými môžu byť jednotlivci i skupiny, ide o tipy z Hamburgu a spolkovej krajiny Hesensko, vyplýva z údajov nemeckej lotériovej spoločnosti Westlotto.

Tzv. jackpot narástol na zákonom stanovené maximum 90 miliónov eur už po šiesty krát od spustenia tejto európskej lotérie v roku 2012. Každý z piatich výhercov získava jeho rovnakú časť, teda 18 miliónov.

Do lotérie Eurojackpot sa môžu zapojiť tipujúci v 18 európskych krajinách. Hlavnú výhru získa ten, kto uhádne päť z 50 a súčasne dve z desiatich čísiel.

HELSINKI/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eurojackpot

Dôležité udalosti