Zmutované kozie mláďa zaujalo vedcov. Podľa farmárky pripomínalo človeka

Mláďa kozy.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Viral Press

Koza okrem zvláštneho mláďaťa vrhla aj ďalšie dve, ktoré vyzerali normálne a boli o dosť menšie.

Filipínska farmárka sa zhrozila, keď jej veterinár ukázal mláďa, ktoré vrhla jedna z jej kôz. Zviera predtým muselo pre komplikácie podstúpiť cisársky rez. Tvor, ktorého z nej vytiahli, však vôbec nepripomínal kozu. Nemal žiadnu srsť, jeho biela pokožka pripomínala vosk. Mláďa sa viac ako na kozu podobalo na prasa. Píše o tom portál Daily Mail.

Majiteľka farmy Josephina Repiqueová (40) ho opísala ako "napol prasa, napol človek". Správa sa rýchlo začala šíriť a okolo čudného tvora sa zhŕkli susedia. Stalo sa to v dedine Sultan Kudarat, v zaostalej oblasti, kde ešte ľudia veria v nadprirodzené sily a miestni okamžite začali špekulovať, že ide o zlé znamenie a boží trest.


„Nikto nevie, čo to je, no určite to nie je koza. Je to strašidelné. Nevieme si vysvetliť, prečo sa to stalo, prečo nás postihlo také nešťastie," uviedla farmárka.

Koza okrem zvláštneho mláďaťa vrhla aj ďalšie dve, ktoré vyzerali normálne a boli o dosť menšie. Všetky zvieratá však krátko po príchode na svet uhynuli. Rovnaký osud postihol aj ich matku.

Zvláštny prípad zaujal aj filipínskych vedcov. Zhodli sa, že mutáciu spôsobila genetická porucha. Objavila sa však aj teória, že koza bola nakazená vírusom RVF (rift valley fever), ktorý prenášajú komáre.

SULTAN KUDARAT/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Genetická porucha

Dôležité udalosti