Najvyššie dievča na svete: Má iba 11 rokov a meria neuveriteľných 210 centimetrov

Čínska tínedžerka meria 210 centimetrov
Čínska tínedžerka meria 210 centimetrov Zdroj: Profimedia

Je vyššia ako jej basketbalový idol.

Tínedžerka z Číny kráča v oblakoch. Aspoň v porovnaní so svojimi spolužiakmi. Má 11 rokov a meria neuveriteľných 210 centimetrov. Toľko nemerajú ani niektorí dospelí profesionálni basketbalisti.

Čang C'-jü už teraz sníva o kariére basketbalistky. Predpoklady na to určite má, aspoň tie, ktoré sa týkajú výšky. Momentálne je zrejme najvyššou tínedžerkou na svete, aj keď zatiaľ nie je zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov.

Zdroj: Profimedia

Súčasnou oficiálne zaregistrovanou najvyššou tínedžerkou je 12-ročná Britka Sophie Hollinsová. Tá však meria „iba" 188 centimetrov. Ak rodičia vyššej Čang vznesú nárok na nový rekord, určite s tým nebude žiadny problém.

Čang je so svojou výškou zmierená a neprekáža jej. Na škole je veľmi populárna. „Som s ňou veľmi rada. Pretože je taká vysoká, môže ma zdvihnúť naozaj vysoko," prezradila so smiechom jej spolužiačka.

Matka Čang je bývalá reprezentantka v basketbale (otca má tiež veľmi vysokého). Dcéra ju zatiaľ nasleduje. Na ihrisku aj vďaka svojej výške exceluje. Je pohyblivo nadaná, má rada aj tanec, uviedol Daily Mail.

Čang má aj svojho basketbalového idola. Je ním LeBron James (33), ktorý je od nej dokonca o 7 centimetrov nižší.

Zdroj: Profimedia

https://www.youtube.com/watch?v=Or8aKGO3rkAPEKING/jh
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Najvyššia

Dôležité udalosti