Zaujímavosti

Incheba v znamení Vianoc

Dni Vianoc v Inchebe.
Zdroj: incheba.sk

Známe vianočné trhy majú na bratislavskom výstavisku dlhoročnú tradíciu, tento rok sa tu budú konať už po 29-krát.

Bratislavská Incheba bude tento rok opäť odetá do sviatočného. Tradičné Dni Vianoc prinesú počas troch týždňov tipy a inšpirácie pre najkrajšie sviatky v roku. Na ploche 10 000 m2 sa predstaví 300 predajcov z celého Slovenska, ktorí návštevníkom výstaviska ponúknu pestrú ponuku tradičných aj originálnych darčekov a vianočných dekorácií. Predvianočné nakupovanie spríjemní bohatý sprievodný program, ktorý do sviatočnej nálady ponorí deti aj dospelých.

Miestom plným vianočných inšpirácií a dobrej nálady budú od 30. novembra do 19. decembra Dni Vianoc v Inchebe. Známe vianočné trhy majú na bratislavskom výstavisku dlhoročnú tradíciu, tento rok sa tu budú konať už po 29.-krát.

Zdroj: incheba.sk

Podobne ako po minulé roky ponúknu návštevníkom výstaviska tisícky nápadov na vianočné prekvapenia a množstvo inšpirácií, ako svoju domácnosť premeniť na vianočný raj. Popri vianočnom nakupovaní si budú môcť návštevníci zájsť na pohár medoviny, vianočného punču, či vychutnať si pestrú ponuku rôznych jedál a vianočných špecialít.

Vianočné prekvapenia pre všetkých

Vianočná Incheba ponúkne návštevníkom široký sortiment rôznych darčekov. Pre návštevníkov sú pripravené desiatky stánkov s ponukou výrobkov od 300 slovenských predajcov. Vybrať si bude možné z tých tradičnejších, ako sú oblečenie, šperky, kabelky, kozmetika, doplnky do domácností, hračky či knižné tituly.

Zdroj: incheba.sk

Chýbať však nebudú ani výrobky zručných remeselníkov, v ponuke ktorých nájdu návštevníci výstaviska medové sviečky, prútené košíky, čipkované obrazy, paličkované výšivky či plstené výrobky. Tí odvážnejší si budú môcť sami vyskúšať tradičné remeslá, svoju prácu tu budú predvádzať slovenskí remeselníci naživo.

Zahrajte sa v HRAtislave

Počas Dní Vianoc sa v Inchebe bude možné aj zabaviť. Hneď v prvý víkend (1. až 2.12.) sa o dobrú náladu postará obľúbený festival spoločenských hier HRAtislava. V rámci neho sa budú môcť spolu zahrať rodičia s deťmi, partie mladých aj starších, ale aj jednotlivci, ktorí majú radi hlavolamy, vedomostné súťaže, strategické hry či iné formy spoločenskej zábavy.

Organizátori predstavia novinky herného sveta, zahrať si však bude možné aj tradične známe stolové, kartové, postrehové či počítačové hry. Hravú súťaživosť a tú správnu náladu navodia milí inštruktori, ktorí pomôžu s náročným zvládnutím úloh, príp. s vysvetlením pravidiel.

Handmade víkendy s dávkou kreativity

Viacerých isto potešia originálne výrobky, ktoré vznikli vlastnoručnou prácou slovenských autorov, remeselníkov a výrobcov. Tí svoje produkty ponúknu návštevníkom na Vianočných handmade víkendoch, ktoré sa budú konať počas všetkých troch decembrových víkendov.


Návštevníci si budú môcť zakúpiť adventné vence, vianočné pohľadnice, ručne maľované a vyšívané vianočné ozdoby, ale aj rôzne drevené a drôtené výrobky, háčkované doplnky, šité a pletené oblečenie či bižutériu. Chýbať nebudú ani tradičné vianočné dekorácie v aktuálnych trendoch, a tak sa budú môcť návštevníci inšpirovať aj tým, ako by mali vyzerať ich Vianoce po návšteve bratislavského výstaviska.

Sviatočná zábava nielen pre najmenších

Tradičné Dni Vianoc obohatí aj bohatý sprievodný program. Počas víkendov budú pre rodičov s deťmi pripravené vystúpenia rôznych folklórnych, hudobných či tanečných skupín. Publikum si bude môcť zaspievať vianočné koledy, vypočuť si vianočné višne a dozvedieť sa čosi aj o zvykoch z ďalekého Španielska. Najmenší sa môžu tešiť na baletnú rozprávku, interaktívne predstavenie cirkusovej školy či bohatý animačný program v štýle rozprávky My Little Pony a Snehových škriatkov.

Zdroj: incheba.sk

Každý deň bude pre deti od 3 rokov otvorený interaktívny detský kútik, kde si budú môcť deti za pomoci skúsených Montessori pedagógov cvičiť jemnú motoriku, tvorivé myslenie či estetické cítenie. Svoje miesto tu aj tentokrát bude mať detská vianočná pošta, cez ktorú sa priania najmenších budú môcť dostať priamo až k Ježiškovi.

Kompletný program nájdete na stránke www.incheba.sk.

Dni Vianoc v Inchebe potrvajú od 30. novembra do 19. decembra. Otvorené budú od pondelka do štvrtka od 11.00 do 19.00 h, v piatok a sobotu od 10.00 do 20.00h a v nedeľu od 10.00 až 19.00 h.

BRATISLAVA/PR článok

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti