Malý chlapec sa dostal cez ochranku a chcel sa hrať s pápežom

Chlapec, ktorý sa hral pri pápežovi.
Zdroj: AP Photo/Gregorio Borgia

Milé stretnutie sa odohralo pri pravidelnej stredajšej audiencii vo Vatikáne.

Rozutekal sa k najstráženejšiemu mužovi planéty a počas oficiálnej ceremónie ho absolútne zatienil. Počas generálnej audiencie u pápeža smerovali všetky oči na šesťročného chlapca. Ten za svätým otcom vyliezol na pódium a chcel sa s ním zahrať.

Málokedy sa stane, že veriacim počas generálnej audiencie sála tečú slzy od smiechu. O zábavu vo Vatikáne sa postaral šesťročný chlapec. Dostal sa cez ochranku a za pápežom Františkom vyliezol na pódium.

Viac ako pontifik ho zaujal člen pápežskej švajčiarskej gardy vo farebnej uniforme. Zrejme sa chcel presvedčiť, či je z mäsa a kostí.

Matka sa snažila situáciu zachrániť a z pódia ho chcela odviezť, ale pápež jej povedal, že nech ho nechá hrať sa na pódiu. Neskôr mu prezradila, že šesťročný chlapec je hluchonemý a že pochádza z jeho rodnej Argentíny.

Zdroj: AP Photo/Gregorio Borgia

K chlapcovi, ktorý sa podľa médií volá Wezler, sa dokonca pridala aj jeho sestra a v audiencii pokračovali. Pápež si z chlapcovej roztopašnosti ťažkú hlavu nerobil. Práve naopak, videl v ňom posolstvo pre všetkých veriacich.

„Tento chlapec nemôže rozprávať. Ale dokáže komunikovať, vie sa prejaviť. A niečo ma na ňom prinútilo premýšľať. Je slobodný, i keď nedisciplinovane. Ale slobodný. A zamyslel som sa nad tým, či aj ja som taký slobodný pred Bohom. Keď nám Ježiš hovorí, aby sme boli ako deti, nám hovorí, aby sme cítili tú slobodu, ktorú deti cítia pred otcom. Toto dieťa nám vlastne všetkým kázalo a ďakujeme za to, že dokázal prehovoriť," dodal pápež František.


VATIKÁN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Argentína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.