Rímsky vianočný stromček je opäť na smiech. Vyzerá, ako keby sa s ním pohrala víchrica

Aj tento rok je vianočný stromček, ktorý umiestnili na námestí Piazza Venezia, na smiech.
Zdroj: Profimedia.sk

Rím sa nevyznamenal ani vlani, keď vianočný strom pôsobil ako vypĺznutá metla.

Už sa z toho pomaly stáva tradícia. Rímania sa ani do tretice nedočkali. Aj tento rok je vianočný stromček, ktorý umiestnili na námestí Piazza Venezia, na smiech. Aj keď strom ešte nedostal finálnu podobu, na prvý pohľad pôsobí, ako keby ho priviezli z lesa zdevastovaného kalamitou. Píše o tom talianska verzia portálu The Local.

„Pýche" námestia chýba asi polovica vetiev, ktoré sú polámané. Keď strom v pondelok vztýčili, okoloidúci ľudia len krútili hlavami a pokrikovali „ciarisémo", čo v preklade znamená „a máme to tu zas".

Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

Nepodarený, 20 metrov vysoký stromček, už stihol dostať aj prezývku. Na sociálnych sieťach ho nazvali „Spezzacchio (zlomený). Firma, ktorá strom inštaluje, však trvá na tom, že hodnotenia sú predčasné.

Znie to síce smiešne - kocúrkovsky, no polámané vetvy chcú primontovať naspäť. Vraj ich zlomili, aby sa strom zmestil na korbu nákladiaka. Ako bude nakoniec vyzerať, keď naň nainštalujú 60-tisíc svetielok, sa dozvieme čoskoro.

Rím sa nevyznamenal ani vlani, keď vianočný strom pôsobil ako vypĺznutá metla. V roku 2016 dokonca talianska metropola získala titul pre najškaredší vianočný strom na svete.

Takto vyzeral rímsky vianočný stromček v roku 2017. Dostal prezývku "prašivec"

Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

RÍM/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vianočný stromček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.