Ryan má len osem rokov a na YouTube zarobil milióny, o ktorých sa nám ani nesníva

Ryan zarobol za rok na YouTube takmer 20 miliónov eur.
Zdroj: YouTube/Ryan ToysReview

Jeho videá sleduje vyše 17 miliónov ľudí a mali 25 miliárd vzhliadnutí.

Najviac peňazí na sieti YouTube zarába osemročný Ryan. Vďaka recenziám na hračky zarobil za rok takmer 20 miliónov eur, odhadol americký časopis Forbes.

Kanál na YouTube založili rodičia malému Američanovi v marci 2015, teraz jeho videá sleduje vyše 17 miliónov ľudí a mali 25 miliárd zhliadnutí, informujú novinky.cz.

Podľa rebríčka Forbes si Ryan polepšil z vlaňajšieho ôsmeho miesta najlepšie platených youtuberov až na prvé miesto. Za rok zarobil o pol milióna dolárov viac ako dvadsaťjedenročný Jake Paul z Los Angeles, ktorý skončil na druhej priečke.


Ryan s rodičmi a sestrami dvojčatami zverejňuje recenzie na hračky každý deň. Väčšina príjmov pochádza z reklám pri videách a odkazov sponzorov. Značnú časť peňazí získal vďaka partnerstvu s obchodným reťazcom Walmart. Niektoré recenzované hračky si môžu ľudia hneď objednať. Za rok príjmy, od ktorých nie sú odpočítané dane alebo poplatky právnikov, zdvojnásobil.

Walmart navyše v auguste začal predávať kolekciu hračiek a oblečenia pod značkou Ryan 's World (Ryanov svet).

Na otázku servera NBC, prečo deti sledujú jeho videá, teraz osemročný Ryan odpovedal: "Pretože som zábavný a vtipný."

Keďže je stále dieťa, ide 15 percent zárobkov na bankový účet, na ktorý bude mať prístup len on, až bude plnoletý, napísal Forbes. So zvyškom peňazí disponujú rodičia, časť ide na produkciu a samozrejme nákup všemožných hračiek.

Na mimoriadny úspech mladého recenzenta hračiek upozornil už v roku 2015 server The Verge. Pripomenul, že veľký podiel na ňom mala Ryanova matka, ktorá opustila profesiu stredoškolskej učiteľky chémie, aby sa venovala naplno projektu na YouTube.

WASHINGTON/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.