Hendikepovaný chlapec (8) chodí do školy tri kilometre po náročnom teréne. Po rukách

Mukhlis Abdul Holik ide do školy.
Zdroj: Profimedia.sk

Jeho príbeh je dôkazom toho, že každá prekážka sa dá prekonať, keď má človek pevnú vôľu.

Z jeho rúk sa stali nohy. Indonézsky chlapec (8) s telesným postihnutím sa napriek ťažkému osudu nevzdal a stal sa inšpiráciou pre svoje okolie. Mukhlis Abdul Holik sa narodil s nedostatočne vyvinutými nohami. Lekári jeho rodičom oznámili, že nikdy nebude schopný chodiť.

Pre rodinu, ktorá žije v dedine v západnej časti ostrova Jáva, to bola zdrvujúca správa. O to viac, že ich dom sa nachádza v oblasti, kde je ťažký skalnatý terén, nepriechodný na invalidnom vozíku. Píše o tom portál storytrender.com.

Keď mal Mukhlis štyri roky, rodičom povedal, že by chcel chodiť do školy. Jeho mama z toho spočiatku mala veľké obavy. Škola je totiž od dediny vzdialená tri kilometre a vedie k nej strmá cesta plná prekážok. Navyše nevedela, ako tam jej syna prijmú. Chlapec na tom však trval, naučil sa preto chodiť po rukách. Fotografie, ako sa s dlaňami zaborenými do sandálov pomaly presúva do školy, nedávno obleteli svet.

Škola, na veľkú radosť rodičov, s prijatím telesne postihnutého chlapca nemala problém. V triede je obľúbený a chvália ho aj učitelia.

Mukhlisova mama Pipin hovorí, že v škole sa jej syn nikdy nestal obeťou šikany, no sú deti, ktoré ho trápia, keď je vonku. Býva z toho veľmi smutný

„Mukhlis nadšene hltá všetko čo preberáme. Napriek svojmu hendikepu sa nevzdal a aktívne sa zapája do školských aktivít. Školu nevynechá, ani keď prší. Všetci sme na neho veľmi hrdí," chváli žiaka učiteľ Euis Khodijah.

Chlapec s nezdolným duchom má smelé plány. Aj keď je to nereálne, jeho snom je stať požiarnikom a horolezcom. Veľmi by chcel pomáhať ľuďom. Rád sleduje futbal a obľúbil si šach. 

JAKARTA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Indonézia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.