Pes nie je vianočný darček. Nemecké útulky zakázali adopciu zvierat pred sviatkami

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Jesse Pijnenburg

Rozhodnutie zaobstarať si domáce zviera nemôže byť unáhlené. Mala by o tom diskutovať celá rodina.

Pes je na celý život, nie iba na Vianoce. Mnohé nemecké útulky sa v duchu tohto známeho sloganu rozhodli pre ojedinelý krok - v čase vianočných sviatkov dočasne pozastavili adopcie zvierat. Píše o tom portál BBC.

Do tejto iniciatívy sa zapojil aj najväčší útulok v Európe, ktorý sídli v Berlíne. Zákaz platí od 18. decembra. Často sa totiž stáva, že ľudia na poslednú chvíľu a bez rozmyslu kúpia príbuzným (väčšinou svojim deťom) na Vianoce ako darček psa, o ktorého obdarovaný v skutočnosti ani nemá záujem.

Problém sa opakuje každý rok. Na ulici či v útulkoch končia desiatky psíkov, ktoré si niekto našiel ako živý darček pod stromčekom. Ľudia si často neuvedomujú, že mať psa je dlhodobý záväzok. Pokiaľ po ňom dieťa naozaj túži a rodičia mu vysvetlia, čo všetko to obnáša, adopcia je na mieste. Často sa však stáva, že deti domáce zvieratá omrzia ako staré hračky.

„Rozhodnutie zaobstarať si domáce zviera nemôže byť unáhlené. Mala by o tom diskutovať celá rodina," hovorí Claudia Hämmerling z nemeckej Asociácie ochrancov zvierat.

Reklama, ktorá má odradiť od unáhlenej adopcie psov:BERLÍN/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti