V Piešťanoch mali Krampus - pochod čertov. Ukážeme vám, ako to tam vyzeralo

Pochod čertov v Piešťanoch.
Pochod čertov v Piešťanoch. Zdroj: TV Markíza

Bolo tam toľko ľudí, ako na futbalovom zápase.

Rozčertili svetoznáme kúpeľné mesto tak, že mnohí ľudia spísali proti ním petíciu, lebo ich považujú za urážku kresťanských sviatkov. Do mesta aj tak prišli.

V Piešťanoch mali Krampus - pochod čertov. Bolo tam toľko ľudí, ako na futbalovom zápase. Ukážeme vám, ako to tam vyzeralo.


V sprievode sa predstavilo 150 krampusov.

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území. Oproti predchádzajúcemu roku sa počet krampusov zvýšil približne na 150 masiek. "Väčšina z nich k nám prišla z Rakúska, keď sa prezentovalo sedem rakúskych skupín, čo predstavuje 100 čertov, zvyšní boli zo Slovenska a Čiech. Po samotnom pochode nasledovala afterparty, na ktorej vystúpili Peter Nagy a skupina Indigo a kde sa návštevníci mohli fotiť s čertmi," informoval organizátor podujatia Ján Románek.

Pri prvom ročníku sa podujatie stretlo s rozporuplnými reakciami. Tento rok sa situácia opakuje a vznikla petícia proti pochodu aj proti jeho organizovaniu. Nové vedenie mesta chce s organizátormi spolupracovať a podujatie by sa malo stať novou tradíciou kúpeľného mesta v predsviatočnom období. "Rozhodli sme sa podujatie zopakovať, lebo prvý ročník bol úspešný a priviedol do Piešťan množstvo návštevníkov. Zmenil sa aj pohľad mesta na podujatie, ktorý bol minulý rok vyhrotený. Keď prichádzate s niečím novým, ľudia k tomu pristupujú s obavami. Tie sa nenaplnili a aj mesto sa na to pozerá úplne ináč. Je tu cítiť spoluprácu a mesto Piešťany sa stalo spoluorganizátorom podujatia," uviedol Románek.

PIEŠŤANY/TV Markíza/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme TT

Dôležité udalosti