Smradľavá pomsta bývalého inžiniera NASA: Zostrojil originálnu pascu na zlodejov zásielok

Smradľavá bomba s trblietkami.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Mark Rober

Známeho youtubera nahnevala neochota polície a rozhodol sa konať na vlastnú päsť.

Zahrávať sa s bývalým inžinierom NASA nemusí byť najlepší nápad. Presvedčili sa o tom aj zlodeji, ktorí pravidelne kradli zásielky spred domu známeho youtubera Marka Robera (38).

Američan, ktorý žije v kalifornskom meste Santa Clarita, sa preslávil „urob si sám" videami. Pri konštrukcii dômyselných zariadení často vychádza zo skúseností, ktoré nadobudol počas sedemročného pôsobenia v NASA.

Jedného dňa prišiel na políciu so záznamom z priemyselnej kamery, na ktorom boli krádeže zásielok. Policajti mu však povedali, že to nestojí za vyšetrenie a dali od prípadu ruky preč.

Krádeže zásielok sú v USA veľmi časté. V našich končinách sa to síce zdá nepochopiteľné, no Američania si pri objednávaní tovaru často zakrúžkujú možnosť „doručiť pred dvere". Zlodej sa potom iba zohne po krabicu a odkráča.

Robera neochota polície nahnevala a rozhodol sa konať na vlastnú päsť. Vymyslel a zostrojil dokonalú pascu. Do špeciálnej bielej krabice vytlačenej so znakom firmy Apple namontoval špeciálny rozprašovač (centrifúgu), ktorý naplnil pestrofarebnými trblietkami a aby toho nebolo málo, pridal do obalu aj smradľavý sprej so spúšťačom.

Obidve zariadenia nastavil tak, aby sa spustili pri otvorení krabice. Okrem toho do nej dal aj štyri mobilné telefóny s kamerami, z ktorých každá snímala inú svetovú stranu.

Keď bola pasca hotová, stačilo už iba čakať na zlodejov. Ich reakcie následne zverejnil na svojom youtube kanáli. Najviac zaplakal muž, ktorý si prekvapenie rozbalil priamo vo svojom aute.

 

SANTA CLARITA/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pomsta

Dôležité udalosti