Pozrite sa na najkrajšie vianočné stromčeky z celého sveta

Amanda Seyfried
Amanda Seyfried Zdroj: TV Markíza

Niekde majú stromček živý, inde z čistého zlata.

Jeden je z čistého zlata, druhý má takmer trištvrte kilometra. Väčšie mestá i menšie obce zdobia tie najrôznejšie vianočné stromčeky. Poďte sa s nami pozrieť na tie najkrajšie z nich.

Svätopeterské námestie vo Vatikáne zdobí 21-metrová jedľa. Doviezli ju zo severu Talianska. Hneď po jej boku mal tento rok premiéru nezvyčajný Betlehem. Priamo pod vatikánskym obeliskom ho vymodelovali zo 700 ton piesku.

Talianske mesto Gubbio sa už celých 38 rokov pýši vianočným symbolom, ktorý trhá Guinnessov rekord. Osem a pol kilometra svetelných reťazí umiestňujú na svah talianskeho pohoria. Pokrývajú rozlohu až 30 futbalových ihrísk.

Tradíciu vianočného stromčeka majú už vyše polstoročia aj pred Kapitolom vo Washingtone. Tento rok ho doviezli z Oregonu.

Symbol kresťanských sviatkov nesmie chýbať ani v Libanone. Stromček rozsvecujú nielen v metropolitnom Bejrúte, ale aj v prevažne moslimských mestách ako Tripolis. Mnohí moslimovia si totiž sviatky pokoja a mieru prevzali a oslavujú ich s kresťanskou menšinou.

Na malé vianočné mestečko sa zmenila aj starobylá časť Jeruzalemu. Ani nie 10 km odtiaľ, veľkolepý, 9 metrov vysoký vianočný stromček zase rozsvecuje námestie Betlehemu.

I keď nie práve duchovný symbol Vianoc, ale rozhodne ten najdrahší na svete, majú v Mníchove. Nemecké zlatníctvo ho vytvorilo zo špeciálnych zlatých mincí. Vrchol tri metre vysokého stromu zdobí obrovská hviezda, ako inak z čistého zlata.

Nakŕmili by sa z neho celé hladové doliny. Jeho hodnota závisí od aktuálnej ceny na trhu. Momentálne by ste si ho vedeli kúpiť za takmer dva a pol milióna eur.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Stromček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.