Z manželov sa stali milionári. O bohatstvo sa podelia s 50 najbližšími ľuďmi

Connollyovci zo Severného Írska vyhrali jackpot 115 miliónov libier.

Frances a Patrick Connollyovci zo Severného Írska sa stali víťazmi lotérie Euromilióny. Na Nový rok získali jackpot vo výške 115 miliónov libier (127,34 milióna eur). Informovala o tom stanica Sky News.

Connollyovci z grófstva Armagh sa stali štvrtými najväčšími víťazmi v dejinách lotérií v Spojenom kráľovstve.

Frances Connellyová (52) na tlačovej konferencii v luxusnom hoteli Culloden vyhlásila, že výhra jackpotu je "ohromujúca", veď minulý týždeň vyhrali v tejto lotérii iba skromnú sumu 2,60 libry (2,88 eura).

"Za celý čas, čo si kupujeme žreby Národnej lotérie, sme podľa mňa nevyhrali dohromady ani tri desaťlibrovky," dodala.

"Za celý život som vyhrala iba súťaž 'Hádaj, koľko cukríkov je vo fľaši', spolu s ďalšími štyrmi ľuďmi. Vždy sme si vraveli, že ak vyhráme, štyri milióny libier alebo podobne, budú štyri milióny ďalších výhercov a my dostane jednu libru. Boli sme šťastní ako blchy," opísala pocity výherkyňa.

Podnikateľ Patrick Connolly (54) povedal, že výhru, ktorá im zmení život, si ešte len postupne uvedomuje. Keď si podľa svojich slov 1. januára večer prvýkrát preveroval víťazné čísla na internete, bol presvedčený, že ide o nejaký podvod.

Šťastný žreb kúpil v ten deň a prezeral si mnoho webových stránok, aby dobre víťazné čísla preveril. Nebol si totiž istý, či je to celé pravé.

Manželia si odvtedy zostavili zoznam približne 50 ľudí, s ktorými sa plánujú o bohatstvo podeliť - majú na ňom aj svoje tri dcéry a vnúčatá.

Pokiaľ ide o ich osobné slabosti, dúfajú, že si za peniaze užijú dovolenku na Mauríciu. Milovník áut Connolly chce ísť do Monaka na Veľkú cenu Formuly 1.


LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Euromilióny

Dôležité udalosti