Premiér Austrálie je na smiech celému internetu. Môže za to táto fotografia

Rami Malek a Lucy Boynton
Zdroj: Reuters

Grafici mu prerobili topánky a zabudli na jednu dôležitú vec.

Austrálsky premiér Scott Morrison sa nechal nahovoriť na rodinné fotenie. S finálnou snímkou bol nadmieru spokojný. To ešte nevedel, že sa s ňou pohrajú grafici, ktorí zrejme nepatrili k úplným profesionálom. Fotografiu upravili tak, že je teraz premiér na smiech.

Na fotografii má premiér iné topánky, v akých sa fotil. To, že sú prirobené, je vidieť na prvý pohľad. Niektorým však neunikol ani fakt, že má obe topánky ľavé. Zakrátko sa na internete objavili vtipné pripomienky a paródie.

Grafikom sa nepáčili premiérove staré tenisky a prirobili mu preto úplne nové a žiarivo biele. Navyše je každá topánka ľavá. Ľudia na internete hneď vytvorili hashtag #shoegate (aféra topánok) a zverejňujú ďalšie fotomontáže s podobnou témou. Populárna je najmä snímka členov austrálskej vlády, na ktorej majú všetci ľavé biele tenisky.

Premiér o úprave fotografie nevedel. K celej veci sa ale postavil s humorom. Na svojom Twitteri zverejnil snímku so svojimi skutočnými teniskami a napísal, že pri ďalšom fotení by mu namiesto topánok mali radšej prirobiť viac vlasov, uviedol The Guardian.


SYDNEY/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.