Muž, ktorého k celebritám pustia s nožom v ruke. Turek Salt Bae sa stal kráľom stejkov

Jeho sieť reštaurácií je magnetom na celebrity.

Pred rokom 2017 bol prakticky neznámy, teraz je svetovou celebritou a multimilionárom. Tureckého šéfkuchára Nusreta Gökçeho (36), známeho pod prezývkou Salt Bae, preslávilo video na instagrame, v ktorom predvádza porcovanie stejku zakončené charakteristickým posolením z pokrčenej ruky.

Navštíviť stejkhaus, v ktorom vám pripraví porciu samotný Salt Bae, je obrovský zážitok.  Príležitosť nechať si pripraviť porciu kvalitného mäsa jedným z najznámejších šéfkuchárov a zároveň vlastníka slávnej siete Nusr-Et si nenechali ujsť ani viaceré hviezdy športu či Hollywoodu. Salt Bae sa vyznačuje originálnym štýlom servírovania. K mäsu sa správa ako ku svojej milenke.

Slávny Turek servíroval stejky pre športovcov Lionela Messiho, Paul Pogbu, Davida Beckhama, Diega Maradonu či Rogera Federera. Na jedle si v jeho reštauráciách pochutnali aj herci Leonardo di Caprio, Bruce Willis či Antonio Banderas.

Martin Škrtel ešte v roku 2016 navštívil prvú reštauráciu Salta Bae v Istanbule.

Nedávno sa v dubajskej reštaurácií siete Nusr-et objavil aj slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák.

Gökce bol hostiteľom venezuelského prezidenta Nicolasa Madura či korunného princa emirátu Abu Zabí Muhammada bin Zajída.


Salt Bae sa v októbri 2018 dostal aj do pozornosti českých a slovenských médií, keď sa pri nepodarenom triku s ohňom v jeho reštaurácii zranilo niekoľko ľudí vrátane známej youtuberky Týnuš Třešničkovej.

ISTANBUL/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti