Bývanie ako v rozprávke. Najbizarnejšia výstavba na svete má ale jeden háčik

201901163217WD-BRITAIN-ROYALSMAYHEW.mp4
Zdroj: Profimedia

Vily v neo-gotickom štýle pripomínajú paláce z rozprávok Walta Disneyho.

Pre niekoho bývanie ako v rozprávke, pre iných gýč alebo recesia. Výstavba stoviek rovnakých víl v neo-gotickom štýle bola veľkým projektom, ktorý mal priniesť poriadny zisk. Skutočnosť je ale iná.

„Rozprávkovú dedinu" nájdete na tureckom vidieku. Developeri si mysleli, že o domy, ktoré vyzerajú ako malé paláce, sa budú bohatí ľudia doslova trhať. Sú situované v údolí pod píniovým lesom na východe Turecka. O 732 víl v regióne Bolu ale nemá nikto záujem, uviedla agentúra Profimedia. 


Snehobiele vily stoja opustené a neobývané. Každá z nich má hodnotu vyše 450-tisíc eur. Projekt, do ktorého vrazili 175 miliónov eur je ale prepadák. Turecká ekonomika na tom nie je najlepšie a ľudia sa nehrnú do kúpy nových a zbytočne drahých nehnuteľností.

Projekt nesie názov Burj Al Babas villas. Mal zaujať najmä arabských boháčov, ktorý by tak nemuseli cestovať za palácmi do Európy, ale mali by jeden vlastný.

Spoločnosť Sarot Group, ktorá mala okrem víl postaviť aj luxusný nákupný dom, sa dostala do konkurzu. Sen o rozprávkovej krajine sa tak skončil a dodnes je nedokončený. Vily nikto nechce kúpiť ani v nich bývať. Je preto otázne, čo bude ďalej s týmto odvážnym projektom.


ANKARA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výstavba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.